Yandex Elements, Chrome İçin de HazırDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Yandex’in popüler tarayıcı eklentisi Yandex.Elements, Chrome kullanıcıları için indirilmeye hazır.

Yandex’in çeşitli servislerine kolay erişim sağlayan, kompakt ve son derece kullanışlı tarayıcı eklentisi Yandex.Elements’ten artık Chrome kullanıcıları da faydalanabilecek. Chrome kullanıcıları, ekran üzerinde fazla yer tutmadan kullanıcıların internet deneyimini kolaylaştıran Elements sayesinde, ek araç çubukları kullanmalarına gerek kalmaksızın tarayıcılarının özelliklerine yenilerini ekleyebilecek.

Yandex-Elements-webeyn

Arama ve adres çubuğu tek satırda, en sık ziyaret ettiğiniz siteler görsel favorilerde

Adres ve arama çubuklarını tek bir satırda birleştiren ve tarayıcıya yararlı ek servisler ile Yandex.Browser’ın en sevilen özelliklerinden biri olan görsel favoriler özelliğini ekleyen Yandex.Elements, kullanıcının hem aradığı web adreslerini, hem de arama sorgularını aynı satıra girmesine ve aramayı yapacak olan kaynağı seçmesine olanak sağlıyor. Örneğin, istenen sorguyu arama/adres çubuğuna girdikten sonra beliren Vikipedi seçeneğine tıklanarak, doğrudan Vikipedi’deki ilgili sayfaya ulaşılabiliyor.

E-posta hesaplarınıza hızlı erişim, tek tıkla güncel hava ve trafik durumu

Elements, Yandex servislerine de daha kolay erişim sağlıyor ve gerekli araç çubuklarını tek tıkla açıp kapatmaya olanak veriyor. Bu sayede, e-posta kutunuzda yeni mesajlar olup olmadığını her an görüp, Yandex’in Hava Durumu ve Trafik servislerinin sağladığı en güncel bilgileri de birer tıkla takip etmek mümkün oluyor.

Chrome için Yandex.Elements’in an itibarıyla sadece Windows sürümü bulunuyor. Chrome’un yanı sıra Mozilla Firefox ve Internet Explorer için de sürümleri bulunan Elements hakkında ayrıntılı bilgiye element.yandex.com.tr adresinden ulaşabilir ve eklentiyi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Atakan bu uygulama çıkalı yaklaşık 5-6 ay oldu. Yanlış haber olmasın ? Kaynak filan var mı ? Çünkü ben uzun süredir kullanıyorum.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Merhaba,
   Bu gelişme Yandex Türkiye tarafından bize basın bülteni olarak ulaştırılan bilgidir. Yandex.Elements uzun süredir var evet, bununla ilgili bir problem yok zaten.

   Ancak Yandex Elements, IE ve Firefox için eklentileri bulunuyordu. Artık Chrome için de var.

   Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.