Vodafone’dan Esnafa Özel Akıllı Telefon Uygulaması: Kolay ReklamDestek: Test Link
Mobil Dünya

Vodafone’un geliştirdiği “Kolay Reklam” akıllı telefon uygulamasıyla esnaf, tek tıkla istediği tanıtım mesajını istediği mesafe dâhilindeki potansiyel müşterilere anında SMS’le ulaştırabiliyor.

Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkararak ihtiyaçlarını belirlemek üzere Yarına Hazırım Platformu’nu geliştiren Vodafone, esnafın rekabetçiliğini artıracak ve büyüme hedeflerine katkı sağlayacak çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Vodafone’un geliştirdiği “Kolay Reklam” uygulamasıyla tüm kurumsal Vodafone aboneleri ve esnaf tarifelerinden yararlananlar, bütçe endişesi yaşamadan promosyonlarını duyurabiliyor ve yeni müşterilere mobil teknolojiyle ulaşabiliyor.

Esnafa rekabetçilik, verimlilik, tasarruf ve kârlılık sağlayan yenilikçi teknolojiler geliştiren Vodafone İş Ortağım’ın geliştirdiği “Kolay Reklam” uygulaması, iOS ve Android akıllı telefonlara Apple App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Büyük mağazaların reklam ve tanıtım gücüyle rekabet edebilmeleri için esnaf lokasyon bazlı SMS gönderimi yapabiliyor ve tıpkı büyük işletmeler gibi potansiyel müşterilerine kolayca ulaşabiliyor. “Kolay Reklam” sistemine kaydolmak veya üyeliği sürdürmek için herhangi bir ücret alınmıyor.

Vodafone’lu esnaf, uygulama üzerinden dilediği promosyon metnini bizzat kendisi yazıyor. Ardından 300 metre ile 1 kilometre arasında bir yayın alanı belirliyor. Bu mesafe içinde yer alan ve Vodafone izinli veri tabanında bulunan GSM numaralarına SMS’le tanıtım mesajını ya da promosyon duyurusunu iletebiliyor. Vodafone’lu esnaf isterse kendi akıllı telefonundaki adres defterinden kişileri de hedef kitle arasına ekleyebiliyor. Mesajın iletilmesini istediği kişi adedini ve kampanya süresini belirledikten sonra anında gönderimini yapabiliyor ve müşterilerine erişiyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi: “Vodafone İş Ortağım olarak, Türkiye’de dijitalleşmeye en çok ihtiyaç duyan ve bundan en çok faydalanacak esnafımızı önemsiyoruz. Ekonominin itici gücü olan esnafın hızla dijital dönüşümde yerini alması için Yarına Hazırım Platformu’yla onları yakından tanımaya ve işlerini yarına hazırlamayı sağlayacak çözümler önerirken, onlar için işlerini büyütme fırsatları sağlamaya odaklanıyoruz. Ekonomimizin gizli kahramanları olan esnafın kendinden büyük işletmelerle rekabetçiliğine katkı sağlamak için ‘Kolay Reklam’ çözümünü sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Kolay Reklam’la esnafımızı hızla dijitalleşerek müşteri kitlelerini ve işlerini büyütmeye davet ediyoruz. Türkiye ekonomisini uzun yıllardır ayakta tutan esnafımıza rekabetçilik ve verimlilik sağlayan yeni fırsat ve çözümler sunarak beklentilerini karşılayacak ürün ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Vodafone’lu esnafa “Kolay Mesaj”da ilk 50 SMS ücretsiz

Vodafone İş Ortağım çatısı altında esnafa sunulan “Kolay Reklam”la esnaf broşür veya ilan gibi geleneksel promosyon metotlarına oranla bütçe kısıtı olmadan ve daha ucuz maliyetle daha güçlü ve odaklı bir duyuru gücünü elde etmiş oluyor ve kendi reklamını kendisi yapabiliyor. Esnaf böylece müşterilerine direkt ulaşarak, hizmet verdiği mahallede tanınırlığını artırabiliyor ve promosyonlarıyla yeni müşteriler kazanabiliyor.

“Kolay Reklam” kampanya boyunca ve sonrasında, esnafın promosyon ve tanıtım mesajlarının kaç kişiye başarıyla ulaştığını anlık olarak gösterebiliyor. Kolay Reklam sadece gönderim yapılan SMS başına 34 kuruş olarak ücretlendiriliyor. “Kolay Reklam”, Vodafone’un tüm kurumsal tarifelerinde ve esnaf tarifelerinde yer alan Vodafone abonelerine ücretsiz olarak sunuluyor. Ayrıca Esnaf Zengin Large Paketi ve Esnaf Zengin X-Large Paketinde bulunan abonelere ilk 50 SMS gönderimi 30 Kasım 2014’e kadar ücretsiz veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.