Vestel Markalı Akıllı Telefon, IFA 2013’te Tanıtıldı!Destek: Test Link
Mobil Dünya

Vestel, Avrupa’nın en büyük elektronik fuarı IFA 2013‘e en yeni teknolojileriyle damgasını vurdu. Vestel’in ilk kez IFA 2013’te görücüye çıkardığı yerli tasarım ve üretim eseri yeni akıllı telefonu, standın en dikkat çeken ürünü oldu.

IFA’ya 19. kez katılan Vestel, toplam 480 farklı ürününü toplam 2 bin 650 metrekarelik iki standında sergiliyor. Vestel, IFA’da akıllı telefonlarının 4.3”, 4.7” ve 5” ekranlı üç farklı prototipini sergiliyor. Türk mühendisler tarafından geliştirilen Vestel akıllı telefon Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine ve kullanıcıların istekleri doğrultusunda değiştirilebilir donanım özelliklerine sahip.

Ocak ayında satışa çıkacak Vestel Akıllı Telefonlar için yazılım konusunda da çalışmalar yaptıklarını belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Vestel adlı grup şirketimiz yerel uygulamalar üzerinde çalışıyor. Bir yerli uygulama ekosistemi oluşturarak Vstore adlı bir uygulama mağazasında bunları kullanıma açmayı hedefliyoruz” dedi.

Turan-Erdogan-webeyn

Tüketicilerin kredi kartıyla internet üzerinden ya da mobil cihazda alışveriş yapmakta tereddüt ettiğini söyleyen Erdoğan, istenen miktarın yüklenebildiği bir ön ödemeli kartla Vstore üzerinden uygulama satışı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Avrupa’nın en büyük LED TV’si Vestel’den

Vestel’in 110 inç (2.79m) büyüklüğündeki LED TV’sinin Avrupa’da üretilen en büyük LED TV olduğunu belirten Erdoğan, televizyon ihracatıyla ilgili de şunları söyledi:

“2013 yılının ilk yedi ayında 4 milyon televizyon ihracatı gerçekleştirdik. Smart TV ihracatımızı geçen yılın sonuna göre yüzde 70 arttırdık. İhracat pazarlarımıza sürekli yenilerini ekleyerek büyüyoruz.”

Vestel’in Borderless, Ultra High Definition ve Super Narrow Bezel televizyon modelleri de IFA’daki standda tasarımı ve teknolojisiyle göz dolduran ürünler arasında yer alıyor.

Vestel ihracat ağına Brezilya’yı ekledi

Vestel’in ihracat ağının her geçen yıl büyüdüğüne dikkat çeken Erdoğan, geçen yıl Uruguay ile başladıkları Latin Amerika ihracatına bu yıl bölgenin en önemli ülkelerinden Brezilya’yı eklediklerini belirtti. Erdoğan, Latin Amerika’nın Vestel’in Avrupa’dan sonra en önemli ihracat pazarı olacağını belirterek, “Yakın zamanda aynı büyümeyi Asya’da gerçekleştireceğiz.” dedi.

Vestel’in tamamı yerli üretim akıllı tahtalarına dünyanın dört bir yanından talep geldiğini de vurgulayan Erdoğan, “Sadece Avrupa ile değil, Güney Amerika, Ortadoğu ve Avusturalya ile de akıllı tahta için görüşüyoruz. Kuzey Amerika ihracatımız ise yakında başlayacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.