Üniversiteliler 1000 Mbps’i Turkcell Superonline’da DeneyimlediDestek: Test Link
İnternet

Turkcell Superonline, “Fiber İnternet Deneyim Odası” ile Türkiye’de 1 milyon 570 bin ev ve işyerinin kapısına kadar götürdüğü 1000 Mbps internet hızının günlük yaşamda yarattığı farkı uygulamalı olarak yaşama imkanı sunmaya 2013 yılında da devam etti.

Yıl boyunca 19 üniversiteden 200’ün üzerinde öğrenci Turkcell Superonline Fiber İnternet Deneyim Odası’nda 1000 Mbps hız farkıyla bir yandan FTP sunucusuna bağlanarak indirme ve yükleme yaparken diğer yandan 1080 P HD çözünürlükte online video ve Turkcell TV canlı yayınını izledi. Öğrenciler ayrıca ışık hızında çevrimiçi oyun oynamanın keyfini de yaşadı. Ziyaretler sırasında öğrencilere “Değişen İnternet Teknolojileri ve Fiber Optik Altyapılar”, “Pazarlama Dünyası”, “FTTx”, “MPLS” ve “VoIP” konularında toplam 40 saat eğitim verildi.

Turkcell-Superonline-fiber-deneyim-odasi-webeyn-2

Yıldız Teknik ile açıldı, Bahçeşehir ile kapandı

4 Ocak 2013’te Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik bölümü öğrencilerinin yer aldığı etkinlik ile başlayan ziyaretler 25 Aralık 2013’te Bahçeşehir Üniversitesi İşletme, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Ekonomi, Uluslararası Finans öğrencileriyle sona erdi. Sabancı Üniversitesi’nin “Liderler ve CEO’larla Çay Sohbeti” programı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan ile bir araya gelerek sohbet etme ve telekomünikasyon sektörünün geleceği üzerine fikir alışverişinde bulunma şansı yakaladı.

Turkcell Superonline’ın ışık hızı en fazla ABD’li öğrencileri etkiledi

Fiber İnternet Deneyim Odası ziyaretçileri arasında 1000 Mbps hızın yapabildikleri karşısında en fazla etkilenenler ise Cornell Üniversitesi MBA öğrencileri oldu. Yıl boyunca ağırlanan diğer üniversiteler arasında İzmir, Doğuş, Okan, Beykent, Boğaziçi, İstanbul Teknik, Marmara, İstanbul Kültür, Haliç, Özyeğin, Kocaeli ve İstanbul Ticaret, İzmir Ekonomi, Ege ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü yer aldı.

Turkcell Superonline Fiber İnternet Deneyim Odası ağırlamaları 2014 yılında da devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.