Twitter’dan Canlı Yayın Uygulaması: PeriscopeDestek: Test Link
Mobil Dünya, Sosyal Ağlar

Popüler sosyal ağ Twitter, kullanıcıların telefonları üzerinden canlı yayın yapabilmelerine imkan tanıyan Periscope uygulamasını kullanıma sundu.

Periscope uygulamasını yaratan takımın, Twitter resmi blogu üzerinde paylaşılan açıklaması şöyle:

“Bir yılı aşkın bir süre önce başkasının gözünden dünyayı keşfetme fikrine hayran olduk. Ukrayna’da bir protestocunun gözüyle görmek nasıl olurdu? Ya da Kapadokya’da sıcak hava balonundan gün doğumunu izlemek? Bu çılgınca gelebilir, ama biz ışınlanmaya yakın bir şey yaratmak istedik. Olayları ve yerleri keşfetmenin bir çok yolu varken, biz bir yeri o anda canlı video aracılığıyla yaşamaktan daha iyi bir yol olmadığına inandık. Bir resim bin kelimeye değer olabilir, ancak canlı bir video seni alıp anında o yere götürüp çevreyi gösterebilir”

Ücretsiz olarak indirilebilen uygulama şuanda sadece iOS kullanıcıları için App Store üzerinde yer almakta. Uygulama üzerinden canlı yayın başlattıktan sonra sizi takip edenlere bildirim gönderiliyor. Bu bildirimler sayesinde takipçileriniz, canlı yayın yapma hazırlığı içerisinde olduğunuzu görebiliyor ve müsaitlik durumlarına göre yayına katılabiliyor.

Yayınınıza katılamayan kullanıcılar, yayınınızın kaydını daha sonra da izleyebiliyor. Yayınlanan videoları belli kullanıcılarla sınırlı tutma, sizin için özel olan kişilere ayrı video içerikleri hazırlama, canlı yayın esnasında izleyicilerin birbiriyle mesajlaşabilmesi bu uygulamanın özelliklerinden bazıları.

Periscope uygulamasını alt kısımdaki bağlantı aracılığıyla indirebilirsiniz.

İndirin: Periscope

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.