TTNET E-Ticareti Tivibu Çarşı İle TV’ye TaşıyorDestek: Test Link
İnternet

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, yenilikçi uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek iş ortakları MasterCard ve CordisNetwork ile birlikte televizyon üzerinden e-ticaret dönemini başlattı. Tivibu Ev kullanıcıları Tivibu Çarşı uygulamasıyla artık televizyon ekranı üzerinden ve sadece Tivibu kumandasını kullanarak alışverişlerini rahatlıkla yapabilecek. Tivibu Ev kullanıcıları, Tivibu Çarşı içinde yer alan farklı markaların mağazalarını ziyaret edebilecek, kataloglardan ürün detaylarını inceleyebilecek. Kullanıcılar beğendikleri ürünleri MasterCard logolu tüm kredi kartları aracılığıyla güvenli bir şekilde satın alabilecek.

Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmayı ve pazarı iş ortaklarıyla birlikte büyütmeyi hedefleyen TTNET, Tivibu Çarşı ile hem dijital ekosistemi güçlendirecek hem de dijital dünyanın ekonomiye katkısını artıracak adımlarını sürdürdü.

Televizyon üzerinden alışveriş yapma imkanı sunan interaktif alışveriş uygulaması “Tivibu Çarşı” bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

TTNET’in, MasterCard ve Cardtek Group şirketlerinden CordisNetwork işbirliği ile gerçekleştirdiği interaktif alışveriş uygulaması olan Tivibu Çarşı, izleyicilerin Tivibu kumandasını kullanarak Tivibu Ev üzerinden rahatlıkla alışveriş yapmasını sağlıyor.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya

Alışveriş keyfi Tivibu kumandanızın ucunda

Tivibu Çarşı ile televizyon üzerinden e-ticaret dönemi başladı. Tivibu Ev servisi kullanıcılarının yararlanacağı interaktif uygulama ile televizyon üzerinden rahatlıkla alışveriş yapılabilecek. Kullanıcılar Tivibu Ev kumandalarında yer alan “interaktif” tuşuna basarak Tivibu Çarşı’ya kolayca ulaşabilecek.

Tivibu Çarşı’da kullanıcılar, farklı markaların mağazalarında gezinebilecek, kataloglardan ürün detaylarını inceleyebilecek. Kullanıcılar beğendikleri ürünleri MasterCard logolu tüm kredi kartları aracılığıyla güvenli bir şekilde satın alabilecek. Kart bilgileriyle birlikte www.tivibucarsi.com üzerinden yalnızca bir kez kayıt oluşturmaları yeterli olacak.

İlk olarak Türkiye’nin alışveriş kanalı DShopping’in kapılarını açtığı ve çok yakında Türkiye’nin lider teknoloji marketi Teknosa ile Amerika’nın en büyük pizza zincirlerinden Little Caesars Pizza’nın da yer alacağı Tivibu Çarşı’da, Türkiye’nin en büyük online alışveriş siteleri de yer almaya başlayacak.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “Türkiye’de dijital dönüşümün inovatif fikirlere yapılacak yatırımla sağlanabileceğini düşünüyoruz. E-ticareti bambaşka bir platforma taşıdık. Türkiye’den dünyaya örnek olacak dijital çözümlerin sunulması, başarı hikayelerinin yazılması için global iş ortaklarımız ile beraber yeni uygulamalar geliştiriyoruz. Tivibu Çarşı bu vizyonun başarılı bir örneği” dedi. MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney, ” Tivibu Çarşı uygulaması dünyada bir ilk, faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkelerde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, “Tivibu Çarşı uygulaması sayesinde tüketiciler güvenli bir şekilde televizyonlarından alışveriş yapma şansını elde edecek” dedi.

Dizi ve filmlerdeki beğendiğiniz ürünleri satın alma imkanı

Tivibu Çarşı uygulaması için geliştirilen altyapı ile birlikte Tivibu Ev kullanıcıları, yakın dönemde, ayrıcalıklı alışveriş deneyimlerine bir yenisini daha ekleyecek. Tivibu Ev kullanıcıları, dizilerdeki ya da filmlerdeki oyuncuların beğendikleri elbiselerini ve aksesuarlarını, kumandalarının tek tuşu ile satın alabilecek.

Tivibu ile geleneksel televizyon ve internet reklamcılığı değişecek

Tivibu’nun markalara sunduğu inovatif reklamcılık uygulamasıyla Tivibu Çarşı’ya katılan markalar, ürünlerini hedefledikleri belli bir bölgede, son derece etkili bir şekilde ilgili hedef kitleye duyurabilecekler.

Örneğin, Tivibu Çarşı’da yer alan bir pizza şirketi sadece Beşiktaş’ta oturan Tivibu kullanıcılarına yönelik tanıtım yapabilecek, pizza sipariş edenlere film hediye edebilecek.

Bu uygulama ile ayrıca yerel markalar, Tivibu Çarşı’da dükkan açarak ürünlerinin reklamını yapabilecek ve tüm ülkeye ürünlerini satabilme fırsatını yakalayacak.

Tivibu Ev, binlerce içerik ve farklı deneyimler sunuyor

Türkiye’de televizyon yayıncılık anlayışını tamamen değiştiren ve yeni bir teknoloji kullanarak televizyonun kontrolünü izleyiciye veren Tivibu Ev platformu, sunduğu içerik ve hizmetleri zenginleştirmeye devam ediyor.

Geleceğin televizyon yayıncılığı olarak tanımlanan IPTV teknolojisiyle yayın yapan Tivibu Ev, izleyicilerin istediği zaman seyredebileceği film, dizi, spor, belgesel, çocuk, müzik gibi binlerce içeriğin yanı sıra interaktif uygulamalarıyla da farklı deneyimler sunuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Sosyal Tivi uygulamasıyla kullanıcılarına televizyon üzerinden haberleşme, sosyal medya dünyasına giriş imkânı sağlayan Tivibu Ev, şimdi de Tivibu Çarşı uygulamasıyla televizyon üzerinden alışveriş yapma ayrıcalığı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.