TP-LINK’ten Çok İşlevli Modem: TD-W8970Destek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK’in çok işlevli modemi TD-W8970, hem evler hem de küçük ofisler için modem ve router ihtiyacına çözüm oluyor.

olan TP-LINK, çok işlevli modemleriyle ev ve küçük ofislerin gereksinimine çözüm sağlıyor. Bu açıdan yüksek performansına oranla uygun bir fiyata sahip olan TD-W8970 modeli Türkiye’de öne çıkan ürünler arasında yer alıyor.

ADSL ve Ethernet WAN portu olan TD-W8970 modem, farklı bağlantı tiplerini destekliyor. Modemdeki USB girişine harici disk, yazıcı gibi ürünler bağlanarak kablosuz ağa dahil edilebiliyor ve uzak erişime açılabiliyor. Böylece tek bir modem ile birden fazla işlem yapılabiliyor. Bu sayede küçük ofis ve evlerde tek bir ürün ile hem hızlı kablosuz internet bağlantısı sağlanıyor, hem de cihazdan kablosuz router olarak hizmet alınabiliyor.

TP-LINK TD-W8970 çok işlevli bir modem. Hem ADSL hem de Ethernet WAN portu üzerinden Kablonet, Uydunet ve fiber bağlantı türlerini destekliyor. Bu sayede, kullanıcılara farklı internet bağlantı seçenekleri sunarken, aynı zamanda 4 adet gigabit portu üzerinden 1000Mbps kablolu ve 802.11n desteği ile 300Mbps’a varan kablosuz bağlantı sağlayan yüksek hızlar ile kesintisiz iletişim sağlıyor.

Ürünün üzerindeki iki adet USB giriş yuvası sayesinde kullanıcılar yerel ağ ya da internet üzerinden cihaza bağladıkları harici disk ve benzeri cihazları ve içerisindeki dosyaları paylaşabiliyorlar. Böylece sadece modem yatırımı ile farklı ihtiyaçları karşılayabilen bir ağ oluşturulabiliyor. Ürün kablolu ve kablosuz bağlantıda sağladığı yüksek bant genişliği desteği ile konferans görüşmeleri, HD video akışı, online oyunlar gibi uygulamalarda gecikmesiz ve mükemmel performans sağlıyor.

TP-LINK TD-W8970 yeni nesil internetin temelini oluşturacak IPv6 protokolünü destekliyor. Yeni hizmetler ile farklı kullanıcı deneyimleri sağlayacak olan IPv6’ya hazır olmak isteyenler için cazip bir olanak sağlanıyor. 10 adede kadar IPsec VPN tünelini destekleyen ürün, böylece kullanıcılara dışarıdayken de ev ya da ofis ağına eşzamanlı olarak güvenle ulaşabilecekleri kendi sanal ağlarını kurma olanağı veriyor.

Şık tasarımı ile de dikkat çeken TD-W8970’de kablosuz (Wi-Fi) bağlantı için ayrı bir açma/kapama tuşu bulunuyor. Böylece kablosuz bağlantı istenmediğinde cihazı kapatmadan sadece kablosuz bağlantıyı kesmek mümkün oluyor. Bu da başta güvenlik olmak üzere kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlıyor.

TP-LINK’in yeni modemi TD-W8970’in bazı teknik özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

– Hepsi bir arada cihaz (all-in-one): ADSL2+ modem, NAT router, 4-port switch ve kablosuz N erişim noktası.
– Kablosuz N 300Mbps’e varan bağlantı hızı,
– İki adet USB giriş yuvası,
– Ethernet WAN (EWAN) portu ile kablo, VDSL ya da fiber modem için geniş bant desteği,
– IPv6 desteği,
– Wi-Fi açma/kapama düğmesi,
– WPS düğmesi (tek düğme ile kolayca güvenli kablosuz bağlantı),
– Çoklu dil desteği,
– SPI ve NAT güvenlik duvarı (internetten gelebilecek saldırılara karşı koruma),
– WPA-PSK/WPA2-PSK kablosuz şifreleme,
– Fiyat: 90 USD KDV dahil (tavsiye edilen satış fiyatı).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.