Toshiba, 4K Çözünürlüklü Dizüstü Bilgisayarlarını ve Chromebook’unu TanıttıDestek: Test Link
Bilgisayar

Toshiba, CES 2014 kapsamında 4K çözünürlüğe sahip iki yeni dizüstü bilgisayarını ve Chromebook’unu tanıttı.

Satellite 950T ve Tecra W50

Bu modeller, 4K çözünürlüğü (3840 x 2160 piksel) ile dikkat çekiyor ve 15.6 inç ekran boyutuna sahip. Tecra W50’de Intel Core (dördüncü jenerasyon) işlemci ve 2 GB NVIDIA Quadro K2100M grafik işlem birimi yer alıyor. Yine Intel’in dördüncü jenerasyon Core işlemcisinden güç alan Satellite 950T modelinin farkı ise dokunmatik bir ekrana sahip olması.

Toshiba_Tecra_W50-webeyn

Her iki model de Windows 8.1 ile birlikte geliyor. Fiyat olarak henüz bir bilgi bulunmayan modeller, 2014’ün ortasına doğru satışa sunulacak.

Toshiba Chromebook

Toshiba Chromebook olarak adlandırılan ve Chrome OS işletim sistemine sahip olan dizüstü bilgisayar, 1366 x 768 piksel çözünürlüklü 13.3 inç ekran, Intel Celeron ULT Bay Trail işlemci ve 20.2 mm. kalınlık gibi başlıca teknik özelliklere sahip.

Toshiba-Chromebook-webeyn

Toshiba Chromebook’ta internet bağlantısını zorunlu kılarak çalışan uygulamaların yanı sıra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan yani çevrim dışı olarak çalışan uygulamalar da yer alıyor. Google Docs ve Gmail, çevrim dışı olarak erişilebilen uygulamalardan.

HD web kamera, Stereo hoparlörler, HDMI görüntü çıkışı ve 16 GB SSD de bulunuyor. Aynı zamanda Google Drive üzerinde 100 GB’lık bir depolama alanı, kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. 2 GB RAM, 9 saatlik pil ömrü, iki tane USB 3.0, SD kart yuvası ve 1.5 kg. ağırlık, cihazın diğer özellikleri arasında yer alıyor. Toshiba Chromebook, 249 pound fiyat etiketiyle Şubat ayında Birleşik Krallık’ta satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.