Steam, 100 Milyona UlaştıDestek: Test Link
Oyun Dünyası

Valve’ın çok oyunculu iletişim platformu Steam, 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Kullanıcıların dijital ortamdan oyun satın alacağında tercih ettiği ilk platformlardan biri haline gelen Steam’in aktif kullanıcı sayısı hızla artıyor. Steam’de 3700 adet oyun indirilebilir durumda.

Steam ile ilgili açıklanan bir diğer bilgi ise oyun indirme sayısı. Steam’in kullanıcıları, günde ortalama 3-5 milyon oyun indiriyor. Steam’de bir gün içerisinde 7 milyon oyun indirilmiş. Oyun indirme adına 7 milyon rakamı Steam için en yüksek rakam.

Steam nedir?

Steam, Valve Corporation tarafından tasarlanan, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu ve iletişim platformudur. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır.

Pek çok oyun, eklenti paketi ve oyunlar ile ilgili programların satışı Steam üzerinden yapılmakta ve bu sayede bilgisayara direkt çevrimiçi olarak indirilebilmektedir. Ayrıca Steam, kullanım açısından performans sağlayan sistem tablasındaki (system tray) ve görev çubuğundaki pozisyonu ile benzerlerinden ayrılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.