Sony, Yeni Video Kamerası 4K Handycam AX100E’yi TanıttıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Sony, CES 2014 kapsamında resmi olarak tanıttığı yeni video kamerası 4K Handycam AX100E, loş ışıkta dahi kusursuz 4K resim kalitesi sunuyor. Aynı zamanda tek dokunuşta bağlantı için NFC ve görüntü aktarımı ile cep telefonundan uzaktan kumanda için Wi-Fi özelliğine sahip.

FDR-AX1E’den yaklaşık %75 daha küçük ve neredeyse %66 daha hafif olması ile tek elle rahat çekime izin veren AX100E’nin küçük gövdesi, Sony teknolojisinin en iyi unsurlarını barındıracak kadar da geniş alana sahip.

AX100E, 1.0-tip Exmor R CMOS sensör içeren ilk 4K Handycam olma özelliğini taşıyor. Normal tüketici video kameralarında bulunandan çok daha büyük olan bu sensör, Full HD’nin dört katı detaya sahip kusursuz 4K Ultra HD görüntüler (3840 x 2160 piksel) yakaladığı gibi harika arkaplan defocus efektleri elde edilmesini de mümkün kılıyor.

4K sensöre, Sony’nin canlı, sahici ve gerçeğine hiç olmadığı kadar yakın görüntüler elde etmek için alana özgü gürültü azaltma ve yeniden detay üretme teknolojisini kullanan ultra güçlü BIONZ X işlemcisi eşlik ediyor. Video kameranın gelişmiş Cinematone Gamma/Colour fonksiyonu ile birlikte, aşamalı 25p kayıt da çekimlerinize son derece sıcak ve zengin bir görünüm kazandırıyor.

Sony-AX100E-webeyn-2

Handycam AX100E, 4K çekim için özel olarak ayarlanmış yeni geliştirilmiş 12x optik zumlu ZEISS Vario-Sonnar T*lensi kullanıyor. AA (gelişmiş asferik) ve ED lens elemanlarını içinde barındıran 11 grup/17 elemanlı lens sayesinde, çerçevenin en uç köşelerine kadar son derece ince bir çözünürlük sunuluyor.

Büyük 1.0-tip sensör, BIONZ X™işlemci ve 7 kanatlı diyaframı bulunan ZEISS lens ile uyum içinde çalışarak, kusursuz video ve fotoğraflar elde edilmesini güvence altına alırken, tıpkı profesyonel bir videografiker gibi etkileyici ‘arka plan defocus’ efektleri yaratma seçeneğini de sunuyor.Daha da mükemmel sonuçlar için, Optik SteadyShot video kamerayı elinizde tuttuğunuzda görüntüleri daha net ve sabit tutuyor.

Yaratıcılığınız, hareketi HD kalitesinde (1280×720) yakalayan yüksek çerçeve hızlı kayıt ile daha da genişletilmiş oluyor. Kişisel bilgisayarınız üzerinde düzenlenen görüntülerin tadını, tıpkı maç sonucunu belirleyen bir penaltı atışının her anını yaşatan televizyondaki yeniden gösterimde olduğu gibi son derece pürüzsüz yavaş çekim ile çıkartabilirsiniz.

Video ve fotoğrafların 4K TV’niz üzerinde oynatılması için tek yapılması gereken, video kamera ile birlikte sunulan HDMI kabloyu takmak. 4K televizyon üzerinde seyretmiyorsanız dahi, harikulade sonuçlar elde etmek için her 4K karesindeki muazzam miktardaki veriyi kullanarak 4K görüntüleri çok yüksek kaliteli (Full HD) 2K’ye indirgeyen Süper örneklendirilmiş Full HD oynatımın keyfini sürebilirsiniz.

Ek bir geliştirme olarak, 4K oynatım sırasında video kameranın ekranına dokunulduğunda, dokunduğunuz noktanın etrafındaki alan anında Full HD video olarak oynatılmak üzere kırpılıyor.

Sony’nin yeni video kamerası FDR-AX100E 4, Mayıs 2014’ten itibaren temin edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.