Samsung Premiere 2013 Etkinliği ve TanıtılanlarDestek: Test Link
Bilgisayar, Donanım & Yazılım, İnternet

Samsung

Samsung, Türkiye saati ile 21:00’da başlayan etkinlikte pek çok yeni cihazınızı tanıttı. Etkinlikte tanıtılan cihazları ve özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Samsung ATIV One Style 5

ativ-one-style-5-webeyn

Masaüstü bilgisayar işlevine sahip ATIV One Style 5; dört çekirdekli AMD A6 işlemci, 4 GB RAM, 21.5 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran, plastik kasa, ikişer USB 2.0 ve USB 3.0, ethernet girişi, kulaklık girişi, HDMI, Windows 8 işletim sistemi gibi başlıca özelliklere sahip. Fiyat hakkında bilgi paylaşılmayan cihaz, ilerleyen zamanlarda Birleşik Krallık’ta satışa sunulacak.

Samsung ATIV Q

ativ-q-webeyn

Aynı anda tablet ve notebook deneyimi sunan ATIV Q, aynı anda hem Windows 8 hem de Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemlerini çalıştırması sebebiyle dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.

1.29 kg ağırlığındaki cihazda dördüncü nesil Intel Core i5 işlemci, Intel HD Graphics 4400 ekran kartı, 128 GB SSD, 4 GB RAM, 13.1 inç qHD+ 3200 x 1800 piksel çözünürlük ekran ile Android ve Windows 8 bulunuyor.

Mobil ve PC deneyiminin aynı anda kullanıcılarla buluştuğu cihaz, Windows 8 ve Android arasında kolayca dosya paylaşım imkânı sunuyor.

Samsung ATIV Tab 3

ativ-tab-3-webeyn

Dünyanın en ince Windows 8 tableti ünvanını bünyesinde bulunduran cihaz, 10 inç 1366 x 768 piksel çözünürlük ekran, Intel Atom Z2760 işlemci, 2 GB RAM, microSD ile arttırılabilir 64 GB dahili hafıza, 720p HD video kayıt, 10 saat pil ömrü, HDMI giriş, 8.1 mm. kalınlık ve 544.3 gram ağırlık gibi başlıca özelliklere sahip.

Samsung ATIV Book 9

ativ-book-9-webeyn

Samsung’un etkinlikte tanıttığı yeni amiral gemi ultrabook bilgisayar modeli ATIV Book 9, 13 inç dokunmatik ekrana sahip. ATIV Book 9’un daha yüksek özellikli “Plus” ve normal özelliklere sahip “Lite” olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor.

Plus modelinde dördüncü nesil Intel Core i5 işlemci, Lite modelinde dört çekirdekli AMD A6 işlemci yer alıyor. Her iki modelde de 4 GB RAM ve 128 GB kapasite bulunuyor.

Samsung Galaxy NX

Galaxy-NX-webeyn

Samsung Electronics, 3G/4G LTE Bağlantılı Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi (CSC) ile bir ilk olan Galaxy NX’in tanıtımını yaptı. GALAXY NX, sınıfının en iyi optik performansıyla en son teknoloji ürünü olan bağlantı özelliği ve Android eko-sistem tabanlı uygulamalarını tek cihazda bir araya getiriyor. Galaxy NX sayesinde kullanıcılar, deneyimlerini anında paylaşılabilecekleri bir hikayeye dönüştürme fırsatını elde ediyor ve nerede olurlarsa olsunlar çektikleri mükemmel renk ve olağanüstü detaylara sahip fotoğraflarını istedikleri kişiyle paylaşabiliyorlar.

En son 3G/4G LTE teknolojisine sahip olan Galaxy NX, fotoğrafçılar için çevreleriyle her an bağlantıda kalma olanağı veriyor. Kesintisiz bağlantıda kalma olanağı ile Galaxy NX fotoğrafçılara, evden ya da dışarıdan hızlı paylaşım yapabilme olanağı da vaat ediyor; bu bağlantı özelliği aslında mevcut sunulan seçeneklerin ötesine geçerek, profesyonel düzeydeki fotoğrafları paylaşma düşüncesini merkezine koyan bir cihaz getiriyor. Görsel haberleşme çağını yakalayan Galaxy NX, kullanıcıların heyecan verici deneyimlerini anında ve olağanüstü bir kaliteyle paylaşabilmelerine olanak tanıyor.

Galaxy NX’de bulunan Fotoğraf Tavsiyesi (Photo Suggest) sayesinde kullanıcılar, dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçıların çektikleri görüntülerden oluşan devasa bir kütüphaneye ulaşım sağlayabiliyorlar. Hikaye Albümü (Story Album) sayesinde ise özel anlar tek bir dokunuşta bir dizi halinde görülebiliyor ve kullanıcılar unutulmayacak hatıraların tadını çıkarabiliyor; fotoğraflar yeniden çerçevelendirilip boyutlandırılabiliyor; diğer cihazlarda da görüntülenebilen ve paylaşılabilen dijital albümler de oluşturulabiliyor.

Samsung‘un Premiere 2013 etkinliğinde görücüye çıkardığı modelleri sizlere aktarmaya çalıştık. Yenilikler olduğunda bu haberimizi güncelleyeceğiz. Aynı zamanda buu yeni cihazlarla ilgili daha fazla detay, ilerleyen zamanlarda gelecektir. Her zaman olduğu gibi yine sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.