Samsung ve Google’dan Android İçin Kurumsal GeliştirmelerDestek: Test Link
Android

Samsung ve Google, Samsung KNOX teknolojisinin bir bölümünün Android’in yeni sürümüne entegre edileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Google I/O toplantısında sunulan yeni Android sürümü, kurumsal kullanıcılar ve BT yöneticileri için bir dizi yeni özellik içerecek. Bu özellikler arasında iş verilerinin yönetilmesine ve güvence altında tutulmasına yönelik ayrı bir bölüm de var. Bu yeni deneyim kurumsal kullanıcılara ve BT yöneticilerine, gelişen kurumsal mobilite trendlerine uyum sağlama yeteneği de kazandıracak.

Samsung Electronics KNOX İş Grubunun Kıdemli Başkan Yardımcısı Injong Rhee şunları söyledi: “Samsung, Android kullanıcılarının gelişen mobil güvenlik ve gizlilik ihtiyaçlarını karşılamak konusunda benzersiz bir konumdadır. Android’in kurumsal ekosistemini inşa etmek ve Android kullanan cihazları işletmelerin birinci tercihi haline getirmek konusunda Google’la birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Bu girişim, işgücü mobilitesinde çok büyük bir dönüşüm anlamına geliyor.”

Android’den Sorumlu Mühendislik Başkan Yardımcısı Hiroshi Lockheimer ise “Samsung, Android’i işletmelere taşımak konusunda öncülük etti. Android açık kaynak projesine katkılarından dolayı teşekkür borçluyuz. Birlikte, Android ekosistemine katılan tüm imalatçılara kurumsal düzeyde güvenlik ve yönetim yetenekleri kazandıracağız” dedi.

Samsung ve Google arasında gerçekleştirilen iş birliği, aynı zamanda son kullanıcı gizliliğinden ve deneyimlerinden ödün verilmemesini ve bu şekilde kullanıcıların kişisel kullanımlarında yaşadıkları Android deneyiminin aynısını işte de yaşayabilmelerini sağlıyor. Samsung, Android platformuyla çalışan kurumsal mobilite pazarına girmeye yönelik bu girişimin yanı sıra, kurumsal müşterilerine ileri, farklılaştırılmış ve kapsamlı bir kurumsal mobilite çözümü sağlamaya da devam edecek.

Samsung KNOX, şu anda ABD Hükümeti’nin ve Savunma Bakanlığı’nın temel inisiyatiflerine ve diğer mobil cihaz güvenliği standartlarına uygun, savunma sınıfı ve devlet onaylı bir mobil güvenlik sağlayan tek Android sağlayıcısı. Bu özelliği platformun devlet kurumlarında ve diğer yüksek düzeyde düzenlenmiş kurumsal ortamlarda kullanılabilmesini sağıyor. Samsung KNOX platformu, Mayıs 2013’te ABD Savunma Bilgi Sistemleri Ajansı’ndan ABD Savunma Bakanlığı ağlarında kullanılmasını sağlayacak STIG onayını aldı ve Nisan 2014’te STIG sürüm 2’ye yükseltildi. Birleşik Krallık hükümeti de, bir süre önce, Samsung KNOX’un seçilmiş Samsung Android cihazlarında kullanımı için Son Kullanıcı Cihaz (EUD) Güvenlik Kılavuzu yayımladı. Ayrıca, KNOX’la tümleşik cihazlar MDFPP Ortak Kriterleri sertifikası aldı. Galaxy S5 ve Note 10.1 (2014 Basımı) Mayıs 2014’te ve Galaxy S4, Galaxy Note 3 ve Galaxy Note PRO Şubat 2014’te bu sertifikaya hak kazandı.

Samsung, kapsamlı bir KNOX yönetim ve uygulama mağazası hizmeti de sunuyor. Samsung, bu yeni nesil Android platformunda bulunan Samsung KNOX bileşenlerine ek olarak, KNOX EMM ve KNOX Marketplace gibi uzmanlaşmış tescilli hizmetler geliştirmeye de devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.