Samsung Galaxy S5’te Parmak İzi Sensörü OlabilirDestek: Test Link
Mobil Dünya

Mobil Dünya Kongresi’nde Unpacked 5 etkinliğinde tanıtımı yapılacak olan Galaxy S5 hakkında yeni bir söylenti daha ortaya çıktı. Bu söylentiye göre yeni akıllı telefonda parmak izi sensörü de bulunacak.

SamMobile sitesindeki habere göre, iPhone 5S’te olduğu gibi Galaxy S5’te de ana ekran tuşunda parmak izi sensörü yer alacak. Sensör, ana ekran tuşunda aşağıdan yukarıya doğru sürükleyerek aktif hale getirilebilecek. Ayrıca eğer parmağımız ıslak olursa sensör çalışmayacak. Yine haberde 8 adet parmak izi sensörüne, 8 adet farklı uygulama da atayabileceğimiz belirtildi.

Kişisel ve gizli olmak üzere iki adet modun yer alacağı bu özellikle, aktif olarak kullandığımız uygulamaları kişisel kısmına atayabileceğiz. Her ne kadar bu yenilikler söylentiden ibaret olsa bile, 24 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde Galaxy S5 ile tanışacağız. Bekleyip görelim.

Diğer bir yandan, kısa bir süre önce Galaxy S5’in teknik özellikleri açığa çıkmış ve buna ek olarak Samsung, Unpacked 5 etkinliğinin davetiyelerini göndermeye başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.