Samsung Galaxy S5 Mart’ta TanıtılabilirDestek: Test Link
Mobil Dünya

Akıllı telefon piyasasında zirveye oynayan Samsung’un popüler serisi Galaxy’nin son versiyonu olacak olan Galaxy S5 ile ilgili yeni ayrıntılar, haberimizin devamında.

Samsung hakkında bir çok detayın paylaşıldığı SamMobile, Samsung Galaxy S5 üzerine ayrıntıları takipçileri ile paylaştı. Yapılan habere göre merakla beklenilen Galaxy S5’in çelik ve plastik kasa olmak üzere iki farklı türde çıkması bekleniyor. Tam kesinleşmemiş olsa da bu habere göre çelik kasa Galaxy S5’in €800 olması bekleniyor.

Samsung’un mobil cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı Lee Young Hee, daha önce yaptığı açıklamalarda Galaxy S5’in göz takip teknolojisi ile birlikte gelmesi için çalışmaların ilerlediğini paylaşmıştı. Son sunulan ayrıntılarda bu teknolojinin Galaxy S5’e dahil edilip edilmeyeceği üzerine bir bilgi verilmiş değil.

Samsung-logo-buyuk-webeyn

Samsung Galaxy 5S’in 5.25 inçlik bir boyuta sahip olması bekleniyor. Super AMOLED ekrana sahip olarak gelmesi planlanan bu cihaz 2560 x 1440 piksel çözünürlüğü bünyesinde barındıracak. Ayrıca 16 mp kamera, ön kamera ve Android 4.4 KitKat gibi özelliklere sahip olması planlanan bu cihazın, RAM ve pil kapasitesi gibi ayrıntıları henüz paylaşılmış değil.

Galaxy-S5-arayuzu-webeyn

@evleaks’ın yaptığı bir paylaşım ise Samsung’un yeni kullanıcı arayüzü üzerinde çalıştığının sinyallerini vermiş ve bu çalışmalarla ilgili üç farklı ekran görüntüsü sunmuştu. Bu arayüzlerin Galaxy S5 ile sunulması bekleniyor.

Galaxy S5’in tanıtım tarihi olarak Londra’da Mart ayında düzenlenecek olan etkinlik gösteriliyor. Nisan ayında piyasaya çıkışı beklenen Galaxy S5’in ardından Mayıs ayında Galaxy S5 Mini, Haziran ayında ise Galaxy S5 Zoom’un çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.