Samsung’dan Dünyanın İlk Android’li Yazıcısı



Destek: Test Link
Donanım & Yazılım

Samsung’un yeni nesil Android işletim sistemli yazıcı çözümleri, bağımsız ve ticari kullanıcılar için en akılcı özellikleri ve en güncel teknolojiyi bir arada sunuyor.

Samsung, Berlin’de düzenlenen IFA 2014 kapsamındaki “Smart MultiXpress” Tanıtım Etkinliği’nde, Avrupa pazarına on yeni çok fonksiyonlu yazıcı (multi-function printer – MFP) modeli sunulduğunu açıkladı. Bu çok fonksiyonlu yazıcılar, kendi türlerinde Android işletim sistemiyle donatılmış ilk yazıcı modelleri olma özelliğini taşıyor. Yeni cihazlar, daha bağımsız, sezgisel ve her tür iş ortamı için daha ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlandı.

Yeni Android tabanlı çok fonksiyonlu yazıcılar Samsung’un “BT ve Akıllı Ofis” ekosistemine sorunsuz bir şekilde entegre olacak yazıcı çözümleri geliştirme çabalarının bir parçası. Yeni yazıcılar, kişisel bilgisayardan bağımsız olarak çalışabilmeyi sağlayan “Samsung Smart UX Center çerçevesinde, uygulama ölçeklenebilirliği ve tüketici dostu bir kullanıcı arayüzü içeriyor.

Samsung-Android-yazici-webeyn-2

Yeni Samsung Smart MultiXpress serisi çok fonksiyonlu yazıcıların her biri 10,1 inçlik bir tam dokunmatik ekran paneli içeriyor. Bu panel, kullanıcıların, kişisel bilgisayara ya da sunucuya bağlanma ihtiyacı duymadan; web tarayıcılarından, e-postalardan, haritalardan, resimlerden ve benzer içeriklerden, arama ve yazdırma yapabilmelerine olanak sağlıyor. Dokunmatik ekran, belgeler için ön izleme yapma ve ayrıca düzenleme, not ekleme özelliklerini de sunuyor.

Yeni Smart MultiXpress serisi çok fonksiyonlu yazıcılar, “Samsung Akıllı Kullanıcı Deneyimi Merkezi”, yani Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılan kişiselleştirilebilir kullanıcı deneyimi teknolojisi kullanılıyor. Ayrıca Smart MultiXpress serisi çok fonksiyonlu yazıcılar, titreşimlerle dokunma hissi sayesinde daha güçlü bir kullanıcı deneyimi sağlayan ilk dokunsal teknoloji uygulaması olarak kabul ediliyor.

Samsung’un Smart MultiXpress serisinin tanıtımı, hem ticari müşterilerin verimliliğini ve üretkenliğini artıracak hem de daha yüksek belge işleme hızı sağlayacak. 1 GHz çift çekirdekli CPU sayesinde, cihazların çıkış hızı daha önceki tek çekirdekli CPU’lu cihazlara göre 1,5 kat daha yükseliyor ve bu hız, çok sayıda kullanıcının kesintisiz olarak büyük belgeleri yazdırmasına ve taramasına izin veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.