Office Dosyalarında Resimleri Dışa AktarmakDestek: Test Link
MS Office

Birden fazla resim içeren office dosyanız varsa bu dosyadan resimleri çıkarmak uğraş gerektirebilir. Çünkü tek tek resimleri seçip kopyala yapıştır yapmak çok sinir bozucu birşey olsa gerek.

Eğer bir resminiz varsa bu yöntem bir problem oluşturmayacak ama resim sayısının artması işinizi güçleştirecektir. Özellikle resimlerle dolu powerpoint dosyaları için birazdan sizlerle paylaşacağımız yöntem işinizi baya kolaylaştıracak.

Peki nasıl resimleri alabilirim?

İki farklı şekilde resimleri toplu olarak alabilirsiniz:

1) Dosyanizi açıp farklı kaydet diyerek web sayfası olarak kaydet seçeneğini seçerseniz dosyanızı resimlerin de oldugu bir klasör olarak kaydedecektir. Bu klasörden istediğiniz resimleri alabilirsiniz.

2) Bu yöntemde ise ücretsiz bir yazılım kullanacağız. Office Image Extraction Wizard isimli bu yazılım sayesinde office dökümanlarımızdan resimleri kolay bir şekilde alacağız. Yapmamız gereken bu ufak yazılımı çalıştırıp dosyamızı seçmek. Program belirlediğimiz klasöre resimleri aktaracaktır.

Ücretsiz yazılımın desteklediği formatlar :

Microsoft Word 2007+ ( .docx / .docm )

Microsoft PowerPoint 2007+ ( .pptx / .pptm )

Microsoft Excel 2007+ ( .xlsx / .xlsm )

OpenDocument Text ( .odt )

OpenDocument Presentation ( .odp )

OpenDocument Spreadsheet ( .ods )

Electronic Publication Books ( .epub )
Comic Book Archive (.cbz )

Yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Yukarıda iki yöntemi sizlerle paylaştım. Bildiğiniz ya da kullandığınız başka bir yöntem varsa bizimle paylaşabilirsiniz..

Bu yazı; blogger ipuçları, windows uygulamaları, SEO ve sosyal medya konularında içerik üreten tarafından yazılmıştır. Yazarın diğer yazılarını Ehl-i Blog’da okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.