Nokia Asha 501 Türkiye’de Satışa SunulduDestek: Test Link
Mobil Dünya

Asha Platformu’ndaki yeni nesil bir akıllı telefon serisinin ilki olan Nokia Asha 501, ülkemizde satışa sunuldu. Nokia Asha 501 hem etkileyici tasarımı hem de uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

Nokia Asha 501 altı çarpıcı renk seçeneğiyle geliyor: mavi, kırmızı, sarı, yeşil, siyah ve beyaz. İlgi çekmeyi başaran tasarımı, sağlam, çıkarılabilir bir kapak ile çizilmeye ve kırılmaya karşı dayanıklı, cam ekran olmak üzere sadece iki kısımdan oluşuyor. Kompakt, kullanımı kolay Nokia Asha 501, 98 gram ağırlığıyla tam bir portatiflik sağlıyor.

Nokia Asha 501, tek bir basit dokunuşla çalışıyor. Parmağı ekranda kaydırarak telefon kilidi açılıyor, uygulamalar kapatılıyor, “Anasayfa” ve “Hızlı Erişim” ekranları arasında geçiş yapılıyor. Anasayfa, üç inçlik kapasitif dokunmatik ekranı tümüyle kullanışlı kılarken, geleneksel bir uygulama başlatıcısı görüntüsü sergiliyor. Hızlı Erişim, yaklaşan etkinliklerin yanı sıra telefonda yapılan en son işlemlere de uyum sağlayarak kullanıcılara çoklu görevler konusunda yardımcı oluyor. Hızlı Erişim, kullanıcıların doğrudan Hızlı Erişim üzerinden bildirimde bulunmasına imkan tanıyarak, Facebook ve Twitter’la sosyal entegrasyonu destekliyor.

Nokia-Asha-501-webeyn-2

Yeni Asha, internet verisini yüzde 90’a kadar sıkıştırarak mobil taramayı daha hızlı ve ekonomik kılan Nokia Xpress Browser hazır yüklenmiş olarak geliyor. Kullanıcılar, Facebook ve Twitter gibi uygulamaların; Line, Nimbuzz ve WeChat gibi sohbet servislerinin hazır bulunduğu Nokia Asha 501’in eğlence dünyasının keyfini sürüyor! Daha fazla ücretsiz uygulama ve oyun da Nokia Mağaza’dan indirilebiliyor.

Nokia Asha 501’in belirlenen satış fiyatı 355 TL.

Teknik özellikler

İşletim sistemi: Asha
Çift SIM destekli (bölgesel)
3.2MP kamera
3 inç büyüklüğünde QVGA kapasitif dokunmatik ekran (133 PPI)
microUSB 2.0 girişi
Wi-Fi, Bluetooth 3.0
99.2 x 58 x 12.1mm boyutlar ve 98 gram ağırlık
1.200 mAh batarya (17 saat konuşma – 48 gün standby süresi)

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.