Mouselock İle Farenizi KilitleyinDestek: Test Link
Bilgisayar, Nasıl Yapılır?

Mouselock_logo

Burak Can ve Alpcan Aydın tarafından yayına alınan bu proje çok hoşunuza gidecek!

Bilgisayar başından kalktığınızda kafanızda haberiniz olmadan “acaba bilgisayarı birisi kurcalamış mı?“, “ne zaman kurcalamış?” gibi soru işaretleri oluşuyorsa, Mouselock tam size göre.

Mouselock bilgisayarınızın hangi aralıkta kurcalandığını size bildirmekle kalmıyor, aynı zamanda eğer izin verirseniz bilgisayara bağlı kamerayı (varsa) kullanarak kurcalayan kişinin fotoğrafını çekip size yolluyor! 🙂

Siteye ilk girdiğinizde Google hesabınızla oturum açıyorsunuz. 1’den 10’a kadar olan sayıları göreceksiniz. Onlardan herhangi birisini seçiyorsunuz.

Peki seçtiğiniz bu sayı ne işe yarayacak?

Seçtiğiniz bu sayı, fareyi kilitleme moduna aldıktan sonra hareket ettirilirse ve o seçtiğiniz sayıya tıklanmaz ise bomba patlıyor ve bilgisayarınızın kurcalandığı bilgisi, ilk başta Google ile oturum açan kişiye yani size mail olarak geliyor. Haliyle siz bilgisayar başında değilken bir başkası kurcalarsa o sayıyı bilmeyeceği için illaki haberiniz olacak.

Sayıyı seçtikten sonra sizden kamera izni istiyor. (Kamera ile fotoğraf çekme özelliği şimdilik sadece Google Chrome ve Opera tarayıcılarında destekleniyor)
Bomba patlatığında kamera, fotoğrafı çekiyor ve Google oturumu açan kişinin mailine (size) fotoğrafla birlikte bilgileri yolluyor. (Gönderdiği mail (örnek) şu şekilde.)

İşte video

Adres: mouselock.co | Facebook sayfası: /mouselockco | Twitter profili: @mouselock

Yorumlar

  1. Süpermiş gerçekten..
    Maillerinin tasarımıda çok hoşuma gitti sıradan bir mail atmak yerine renkli süslü olması çok güzel..

    Hemen kaydoluyorum.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.