Microsoft Türkiye ve Anadolu Üniversitesi’nden İş BirliğiDestek: Test Link
Kurumsal

Anadolu Üniversitesi, Microsoft Türkiye ile yaptığı iş birliğiyle yazılımla ilgilenen öğrencilerine kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Anadolu Üniversitesi Microsoft Türkiye ile yaptığı iş birliğiyle yazılımla ilgilenen öğrencilere yönelik özel olarak kurgulanmış projenin duyurusunu gerçekleştirdi. Proje, Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin uygulama geliştirme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Açık Akademi eğitimlerinden yararlanmaları ve Dreamspark üyeliği ile tüm uygulama geliştirme araçlarına ücretsiz olarak ulaşmasına imkan sağlıyor. İş birliği kapsamında Anadolu Üniversitesi öğrencileri Microsoft üretkenlik çözümlerinden Office 365’ten de ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

Öğrenciler ayrıca Microsoft Türkiye’nin sosyal sorumluluk projesi olan Açık Akademi (http://www.acikakademi.com) internet sitesi aracılığıyla yazılım geliştirme konusunda eğitim alma imkânı bulacaklar. Bu eğitimlerde öğrenciler, çevrimiçi sınıflarda etkileşimli olarak uygulama geliştirmenin tüm inceliklerini öğrenme fırsatını yakalayacaklar.

Öğrenciler, eğitimlerinde kullanmak üzere Microsoft’un DreamSpark web sitesi (http://www.dreamspark.com) üzerinden Visual Studio 2013, SQL Server 2014, Windows Server ve birçok yazılım-uygulama geliştirme programını ücretsiz olarak temin edebilecekler.

Dreamspark üzerinde öğrencilere özel sunulan fırsatlardan yararlanmak için öğrencilerin anadolu.edu.tr uzantılı mail adresleriyle sisteme kayıt yaptırmaları yeterli olacak.

Açık Akademi eğitimlerine katılmak için öğrencilerin yapmaları gereken tek şey, Anadolu Üniversitesi’nin kendilerine sağladığı “anadolu.edu.tr” uzantılı mail adresleriyle www.acikakademi.com internet sitesine kayıt olmak. Üç farklı seviyede tasarlanan eğitimlerden yazılım dünyasına yeni giriş yapan öğrencilerin yanında daha üst seviyede profesyonelleşmiş ve hâlihazırda uygulama geliştiren öğrenciler de yararlanabilecek.

Uygulama geliştirenler yarışmayla yeteneklerini sergileyecek

Proje kapsamında ayrıca Microsoft Türkiye ve Anadolu Üniversitesi, öğrencilere özel bir de uygulama geliştirme yarışması düzenleyecek. Öğrencilerin geliştirdikleri ve Windows Mağazası’nda kullanıcıların erişimine açılacak olan uygulamalar arasından seçilecek olan başarılı uygulamalar çeşitli ödüller kazanma fırsatını bulacak.

Bu sosyal sorumluluk projesiyle yazılım dünyasının ihtiyaç duyduğu pek çok farklı kademeden işgücünün oluşturulmasına katkı sağlamak ve katılımcılara kendilerini geliştirebilecekleri bir fırsat penceresi sunmak hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.