Kinoanın Faydaları Nedir?Destek: Test Link
Diğer

Kinoa, Dünya çapında değer kazanmış bitkisel bir üründür. Tohumları tam bir protein deposu olmasından dolayı vücudun ihtiyaç duyduğu amino asitleri içermektedir. Tam protein içeren bitkilerin az sayıda olması sebebiyle kinoa ülkemizde de yoğun bir şekilde araştırılıyor. K

olesterolü yüksek ve yağ içeren hayvansal gıdalara istinaden çok daha faydalı olan bu bitki;

Glüten içermemektedir! Bu sayede çölyak hastaları ve diyet yapanlar için uygun bir besin olarak görülmektedir.
Kilo dengenize yardımcı olur! Düşük tahıl değildir ve protein bakımından zengindir. Tok tutar.
Sindirim konusunda önemli bir üründür. 2 kat daha fazla besin lif içermektedir. Lif bakımından zengin olmasıyla beraber diyabet hastalarının ve kan şekeri problemi yaşayanlar için önemli bir ihtiyaçtır.
Demir! Demir bakımından zengin olan bu ürün, beslenme programlarında mutlaka barınmalıdır! Vücut sıcaklığının korunması ve enerji üretimini arttırabilmek adına da önemli bir ürün olarak dikkat çekmektedir.
Riboflavin! B2 içeren Kinoa, aynı zamanda beyin ve kas hücreleri için önemli bir üründür. Doğrudan enerji üretir ve beyin & kas grubunun çalışmasına olanak tanır.

Migren tedavisi için uygun bir üründür! Yüksek miktarda magnezyum barındıran bu bitki, damarları rahatlatır ve bu sayede kronik migren tedavisi için hekim önerisi olarak görülür. Tip 2 diyabet hastaları için etkileyici bir ürün olarak bilinmektedir.

Antioksidan bir üründür! Enerji üretimi konusunda önemli olan bu ürün, hücre onarımlarına da yardımcı olmaktadır. Kinoada yer alan bileşenler sayesinde iltihaplı tedavilerin sağlanması da amaçlanabilmektedir.

Sunmuş olduğu bu yararlı yönleriyle öne çıkan Kinoa faydaları bakımından Dünya çapında önem arz eden bir bitkidir. Siz de düzenli tüketimleri ile beraber birçok faydasını görebileceğiniz bu bitkiyi mutlaka beslenme programlarınıza ekleyin. Özellikle orta yaşa ulaşmış olan bireylerin düzenli bir şekilde kullanımını sağlaması durumunda pek çok faydaya erişme durumu da muhtemel bir hal almaktadır. Bu noktada çok daha net sonuçlara ulaşabilmek ve günümüzde önem taşımış olan bir bitkiyi değerlendirebilmek açısından aktarlardan veya organik pazarlardan Kinoa satın alabilirsiniz.

Bunun gibi bilgilendirici sağlık makaleleri için önerimiz http://www.sifaliyasam.com sitesini ziyaret edebilir hastalıklara neler iyi gelir,hastalıkların belirtileri nelerdir,besinlerin faydaları ve zararlarını nelerdir gibi konuları kolayca öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.