Kaspersky’den Windows Phone İçin “Güvenli Tarayıcı”Destek: Test Link
Windows Phone

Kaspersky Lab, Windows Phone için internette gezinmeyi daha güvenli hale getirmek amacıyla ücretsiz Kaspersky Güvenli Tarayıcı uygulamasını kullanıma sundu. Uygulama, Windows Phone uygulama mağazası üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

B2B International’ın araştırmasına göre, geçtiğimiz yıl içerisinde her üç internet kullanıcısından biri kimlik avı sahtekarlığına yönelik bağlantıların yer aldığı mesajlar aldı. Kimlik avı sahtekarlıklarında siber suçluların, durumdan kuşkulanmayan kullanıcıların kişisel verilerini sunmasını sağlamak için sahte siteler ve e-posta adresleri oluşturduğu görülüyor. Kaspersky’nin yeni çözümü, bilgisayar ve mobil cihazları etkileyen kimlik avına karşı koruma sağlıyor.

Kaspersky-Guvenli-Tarayici-Windows-Phone-ekran-goruntusu-webeyn

“Windows Phone için Kaspersky Güvenli Tarayıcı”, zararlı olabilecek içeriklerle ilgili bağlantıları engelliyor. Uygulama, bulut tabanlı Kaspersky Güvenlik Ağı’ndaki kimlik avı engelleme veri tabanından zararlı sitelerle ilgili bilgiler topluyor. Uygulama bu sayede, kimlik avı sayfalarının internet üzerinde çok yakın zamanda oluşturulmalarında bile engellenebilmelerine olanak tanıyor.

Kimlik avı bağlantılarının engellenmesine ek olarak bu uygulama ile web kaynaklarını içeriklerine göre filtrelemek de mümkün. Kullanıcılar; müstehcen içerik veya şiddet görüntüleri içeren sayfalar, sosyal ağ siteleri, vb. gibi engellenmesi gereken site kategorilerini belirleyebiliyor. Aynı zamanda, ebeveynlerin çocuklarını zararlı içeriklerden uzak tutmaları da kolaylaşıyor. Windows Phone için Kaspersky Güvenli Tarayıcı ile ebeveynler, uygun gördükleri içerik ve uygulamaları, çocuklar için özel bir bölüm olan Kid’s Corner’a ekleyebiliyor.

“Kaspersky Safe Browser” adındaki uygulamayı buraya tıklayarak Windows Phone uygulama mağazasından indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.