Canlı Destek Sistemleri Müşteri Sadakati ve Satışları ArttırıyorDestek: Test Link
İnternet

Müşteri hizmetlerinin, özellikle online sektörlerde, ne denli önem taşıdığı bir sır değil.

Özellikle internetten alışveriş yapıyorsanız; ürün seçme, indirim yakalama, ödeme yapma, iade ve kargo işlemleri can sıkıcı olabiliyor. Çok büyük hacimli olmayan e-ticaret firmaları bile günde binlerce sipariş alabiliyor. Ufacık bir sıkıntı çıktığında bile destek@xsirketi.com adresinden e-posta beklemek de sinir bozucu oluyor.

İşte bu noktada canlı destek sistemleri devreye giriyor. Aynı bir dükkana girmişsiniz gibi bir çalışan sizi karşılayıp alışverişiniz boyunca size rehberlik edebiliyor. Modern tasarımı, %100 Türkçe olması, satış ve dönüşüm oranlarını arttırmaya odaklı zekice özellikleriyle JivoChat biraz daha fazla dikkat çekiyor.

JivoChat’in aynı zamanda mobil uygulaması ve WordPress eklentisi de mevcut. Şu adresten kurulum hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bloglarında e-ticaret’e dair faydalı makaleler de bulabilirsiniz.

Geçen senenin e-ticaret rakamlarına göre:

E-ticaret platformlarındaki sepetlerin %67’si, satın alma işlemi yapılmadan iptal ediliyor. Yani tüketici 3 düşünüp 1 alıyor da diyebiliriz.

Tüketicilerin %51’i, bir işletmenin 7/24 açık olması gerektiğini düşünüyor.

Tüketicilerin %42’si canlı sohbet talep ediyor ve canlı sohbet üzerinden işlem yapan müşterilerin %92’si memnun olarak ayrılıyor.

Hâl böyleyken, internetten üzerinden satış yapıp da canlı destek sistemi kullanmayan işletmeler, çağın hızına ayak uyduramıyor da diyebiliriz aslında.

JivoChat, müşteri hizmetlerini iyileştirmenin yolunun satış deneyimini iyileştirmekten geçtiğini düşünüyor.

E satış deneyimi iyileşince, hâliyle bu da dönüşüm oranlarına ve satış rakamlarına yansıyor. Bunun için JivoChat’in sağladığı özelliklere bir bakalım:

Satış kanallarınızı tek bir platformda toplayabilirsiniz.

Jivo ile Facebook Messenger, Viber ve Telegram mesajlarınızı tek bir platformdan yönetebilirsiniz. Tüm diğer popüler kanallar da yolda…

E-mail trafiğinizi yönetebilirsiniz.

E-mail adresinizi Jivo’ya atayarak gelen tüm isteklerinizi, e-postalarınızı ve mesajlarınızı Jivo uygulaması üzerinden görüntüleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizi izleyip akıllı tetikleyicilerle müşteriye çevirebilirsiniz.

JivoChat’in akıllı tetikleyicileri sayesinde ziyaretçilerinize adeta gerçek bir mağazadaymış hissi yaşatabiliyorsunuz. Örneğin, siteniz üzerinden ayakkabı satıyorsunuz. Ziyaretçileriniz “satın al” butonuna basana kadar ne istediklerinden haberiniz olamıyor. Fakat JivoChat’e sahipseniz akıllı tetikleyicilerinizi şu şekilde ayarlayıp, ziyaretçilerinizin her birini potansiyel müşteriye dönüştürebilirsiniz:

Ziyaretçilerinizden anlık çağrı istekleri alabilirsiniz.

Gerek mobil gerek masaüstü cihazdan sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterileriniz tek bir tıkla sizden çağrı talebinde bulunabilirler. Siz veya müşteri hizmetleri çalışanlarınız uyanık olduğu sürece mağazanız asla kepenk kapatmıyor yani anlayacağınız.

Otomatik çeviri yardımı alarak yabancı müşterilerinizle de konuşabilirsiniz.

Jivo, tam 20 dilde hızlı bir şekilde otomatik çeviri yapabiliyor. Böylece yabancı ziyaretçilerinizi de potansiyel müşterilere çevirebiliyorsunuz.

Hazır Yanıtlar belirleyerek müşteri hizmetinde hız kazanabilirsiniz.

İsterseniz Jivo’da daha önce gönderdiğiniz mesajlara veya önceden hazırladığınız kalıp mesajlara kısayollar atayarak müşterilerinizle hiç vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz.

İşaretçilerle ziyaretçilerinize mağaza turu attırabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizle bire bir konuşmadayken web sitenizdeki göstermek istediğiniz belirli bir ögeyi işaretleyebilirsiniz ve hatta “işte aradığınız ürün” diyebilmek için oraya bağlantı verebilirsiniz.

Düşük dönüşüm oranları ve müşteri memnuniyeti sağlayamamadan kaynaklı düşük müşteri sadakati, e-ticaret sektörünün en bariz problemi. Müşteriler olarak biz, her talebimizin anında yerine gelmesini istiyoruz. JivoChat canlı destek sistemi sayesinde sitenizdeki bütün ziyaretçilerinizle canlı sohbet ederek bu sorunların üstesinden gelebileceksiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda da müşteri hizmetlerinde kalite standartlarını belirleyen ekiplerinden 7/24 hizmet alabiliyorsunuz. Şuradan JivoChat’e kaydolup, ilk 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.