İstanbul Teknopark, Dünya Teknoparklar Kongresi’ni Ağırlamaya AdayDestek: Test Link
Diğer

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve İstanbul Ticaret Odası’nın ana ortaklığında kurulan Teknopark İstanbul, 2016 yılında gerçekleştirilecek 33’üncü IASP Dünya Teknoparklar Kongresi’ne Türkiye adına ev sahipliği yapmaya aday oldu.

Teknopark İstanbul, 3 resmi adayın bulunduğu organizasyonda, Rusya’dan Skolkovo-MTU-Strogino üçlü girişimi ve Hollanda’dan Utrecht Bilim Parkı ile yarışıyor. Adaylık kapsamında yapılacak oylama, 21 Ekim 2014 tarihinde Katar’ın Doha kentinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Teknopark İstanbul’un adaylık sürecinde kullanılacak tanıtım filmini alt kısımdan izleyebilirsiniz. Dijital ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarda ise #IASP2016bids ve #VoteForIstanbul resmi etiketi kullanılıyor.

Teknopark İstanbul’un organizasyon için evsahibi seçilmesi halinde; dünyanın 70 ülkesinden 350’yi aşkın teknopark yöneticisi, araştırmacı, akademisyen, sanayici ve girişim sermayedarı İstanbul’u ziyaret edecek. Etkinlik, Türkiye’deki teknoloji firmalarının uluslararası platformda kendilerini gösterebilecekleri yeni bir mecra oluşturacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.