Huawei Ascend Mate 2 4G Resmi Olarak TanıtıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Huawei, Las Vegas’ta düzenlenen CES Tüketici Elektroniği Fuarında 6.1 inçlik dev ekrana sahip Huawei Ascend Mate 2-4G akıllı telefonun tanıtımını gerçekleştirdi.

Huawei Ascend Mate 2 – 4G, günümüzün çağdaş yaşam tarzına uyum sağlamak ve anın getirdiği fırsatları daha iyi yakalamak için daha yüksek performans ve daha büyük ekranla donatıldı. 4G LTE bağlantısı, 6.1 inç IPS ekranı, 4050 miliamper bataryası ve ön tarafta yer alan 5 megapiksel kamerasıyla Ascend Mate 2 video indirmek, izlemek ve çalışmalarınızı hızlı bir şekilde göndermek için ideal bir platform sunuyor. Yüksek kapasiteli bataryası tek bir şarjda 100 saat kesintisiz müzik dinlemeye olanak sağlıyor.

Huawei-Ascend-Mate-2-webeyn-2

Huawei Tüketici Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Colin Giles, Huawei Ascend Mate 2 4G’nin hareket halindeyken bile kesintisiz eğlenceden vazgeçemeyen, saniyeler içinde fotoğraf albümlerine ulaşmak isteyen ve akıllı telefonlarını mobil ofis olarak kullanmak isteyen tüketiciler için tasarladıklarını söyledi.

Huawei Ascend Mate 2 4G, dört çekirdekli 1.6 GHz işlemcisi ve 4050 miliamper bataryasıyla tek şarjda yarım gün kesintisiz web deneyimi sunabiliyor. Ascend Mate 2 4G’ye özel güç tasarrufu teknolojileri sayesinde, benzer sınıftaki cihazlara oranla yüzde 30’un üzerinde daha fazla batarya performansı sağlıyor. 9.5 milimetre inceliği ve ergonomik yapısıyla Ascend Mate 2 4G avuç içinde kolayca tutabiliyor.

Ascend Mate 2 4G, Huawei’ye özgü Emotion UI 2.0 arayüzüne sahip. Bu arayüz, cihazdaki yüzey alanının yüzde 79’unu kaplayan dev ekranın tek elle kullanımını mümkün hale getiren özelliklerle geliyor. Yüzen pencereler özelliği, notlar, mesajlar, takvim ve hesap makinesi gibi çok kullanılan özellikler arasında hızlı geçiş olanağı sağlıyor. Glove Mode sayesinde cihazın dokunmatik ekranı eldivenle kullanılabildiği gibi, Driving Mode sayesinde sürüş sırasında cihaza sesle komuta etmek de mümkün.

Huawei Ascend Mate 2 4G’nin 6.1 inçlik dev ekranı dokümanları görüntülemek, film izlemek ve fotoğraflar arasında dolaşmak için geniş bir izleme alanı sunuyor. Cihazın arkasında yer alan 13 megapiksellik BSI kamera, her koşulda en iyi fotoğrafları çekebilmek üzere tasarlandı. Ascend Mate 2’ye özel geliştirilen bir başka özellik ise, ön kısımda yer alan 5 megapiksellik ikinci kamerada yer alıyor. Ön kameranın çekim kalitesini 5 MP’ye çıkaran Huawei, cep telefonuyla kendi fotoğrafını çekmek isteyenler için yeni bir ön kamerada yeni bir özellik de tanıttı: ‘Panoramik Selfie’. Bu özellikle, cep telefonuyla kendi fotoğrafını çekmeyi sevenler, yatay panorama ve yüz iyileştirme gibi özelliklerle kişisel pozlarınızı en iyi hale getirecek özelliklere sahip olacak.

Huawei Ascend Mate 2 4G’de yer alan CAT4 LTE bağlantısı, destekleyen altyapılarda saniyede 150 megabit bağlantı hızına ulaşabiliyor. Cihazın üzerinde ayrıca WiFi ve Bluetooth 4.0 bağlantı yetenekleri de yer alıyor.

Siyah ve beyaz renklerde sunulacak olan Huawei Ascend Mate 2 4G, 2014’ün ilk çeyreğinde Çin’de ve ardından diğer pazarlarda satışa sunulacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.