Google’dan Öğretmenler Günü’ne Özel LogoDestek: Test Link
İnternet

Google, 24 Kasım 2013 tarihinde Öğretmenler Günü’ne özel olarak hazırladığı logoyu ana sayfasına yerleştirdi.

Google, her yıl olduğu gibi 2013 yılının 24 Kasım tarihinde de özel logo hazırladı. Ülkemizde aktif olarak faaliyetlerine devam eden Yandex de Öğretmenler Günü’nü unutmadı.

Yandex-Ogretmenler-Gunu-webeyn

Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen ) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.

Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.