Google+’a Embed Özelliği GeldiDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Bir süre önce Facebook paylaşımlarına gelen embed özelliği, Google’ın sosyal ağı olan Google+’a da geldi. Google+ gönderileri bundan böyle doğrudan web sitelerine eklenebilecek.

Twitter ve Facebook’taki ‘gönderileri embed ile ekleme’ özelliği Google+’ta bulunmuyordu. Aynı özellik artık Google+’ta da var.

Google+ gönderilerini web sitelerinize yerleştirmek için gönderininin sağ üst kısmındaki işarete tıklayıp “Yayını yerleştir” seçeneğini seçmeniz yeterli olacak. Bu seçeneği seçtikten sonra size verecek olan kodu web sitenize eklediğinizde o gönderi, web sitenizde çıkacak.

Web sitenize eklediğiniz gönderiler üzerinden gerçek zamanlı olarak +1 butonuna tıklanabilecek ve yorum yapılabilecek.

Duyurulan diğer bir özellik ise Google arama sonuçları ile ilgili. WordPress kullanıcıları Google+ hesapları ile wordpress.com üzerinden giriş yaptığında, arama sonuçlarında gözüken yazılarda profil fotoğrafları da olacak.

Google-sonuclarinda-yazar-bilgisi-webeyn

Özellikle yazarların işine yarayacak olan bu özellik ile Google arama sonuçlarında artık daha fazla profil resmi göreceğiz. Author Attribution özelliği, henüz WordPress ve Typepad platformlarını kapsıyor.

Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Embed ile eklenmiş örnek:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.