Google’dan Alan Adı Barındırma Servisi: Google DomainsDestek: Test Link
İnternet

Servisleriyle pek çok alanda kullanıcılara hizmet veren Google, Google Domains adındaki yeni servisiyle alan adı barındırma konusunda da karşımıza çıkacak.

Resmi olarak duyurulan ve henüz beta aşamasında olan Google Domains platformuna henüz davetiye ile üye olunabiliyor. Google Domains ile GoDaddy gibi alan adı barındırma firmalarına rakip olacak olan Google’ın bu yeni servisini daha fazla kullanıcıya ne zaman sunacağı henüz bilinmiyor.

Google-Domains-webeyn

Tahmin edebileceğiniz gibi, Google Domains üzerinden domain satın almak mümkün olacak. Aynı zamanda başka firmada yer alan alan adları da Google Domains’e transfer edilebilecek. Google tarafından yapılan araştırmaya göre küçük işletmelerin yüzde 55’in web sitesi bulunmuyor. Bu durum da Google’ı, alan adı barındırma servisini duyurmasına zemin hazırlamış gözüküyor.

Google Domains, işletmelere bir alan adı için 100 e-posta hesabı ve 100 alt alan adına (sub domain) izin veriyor. Buraya tıklayarak Google Domains sayfasını inceleyebilir, buradan ise e-posta adresinizle davetiye talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.