Google’dan 64 Bit ChromeDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Google, 3 Haziran’da popüler internet tarayıcısı Chrome’un 64 bit’lik sürümü olan Google Chrome Canary’i yayınladığını duyurdu.

Bu tarayıcı sürümünü, daha güvenli ve daha hızlı bir 64 bit deneyimi yaşamak isteyen Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları kullanabilecek.

Bilindiği gibi Google’ın, Chromium adı altında da bir zamanlar 64 bit sürümler yayınlıyordu ve kararsız sürümler olarak geliştiricilere sunuyordu.

Chrome-webeyn

Google Chrome’ın standart sürümü kullanıcılarının bazı özelliklerinden yararlanamadığı bir takım özellikleri de ekleyerek, hızlı çalışan yapısı sayesinde standart Chrome tarayıcıdan daha hızlı bir internet, grafik ve multimedya içerik deneyimi sunmaya imkan sağlıyor.

Google Chrome Canary sürümü, standart Google Chrome’a göre çökme olasılığının da %50 azalması anlamına geliyor.

Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları bu tarayıcıyı kullanabilecekken, Windows XP kullanıcılarına bu tarayıcıyı kullanamayacaklarını bildirelim.

Google Chrome Canary’i indirmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi: Google, bilgisayarınızda kurulu olan Chrome’u kaldırmanıza gerek olmadığını belirtiyor ancak, Windows 8.1 kullanan kişilerin mutlaka kaldırmasını öneriyoruz. Aksi halde 64 bit sürüm devreye girmeyecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.