Google Chrome’un 29.Sürümü YayınlandıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Google, popüler internet tarayıcısı Google Chrome’un 29.sürümünü Windows, Mac ve Linux kullanıcıları için yayınladı.

Gelen yenilikler arasında kullanıcılar tarafından görülebilecek çok köklü bir değişiklik bulunmuyor. 29.sürümle birlikte Chrome tarayıcınız için yaptığınız tüm ayarları sıfırlamanıza yönelik bir buton geliyor.

Chrome-tarayici-ayarlarini-sifirlama-butonu-webeyn

Bu butona bastığınızda tarayıcınıza yüklemiş olduğunuz tüm eklentiler ve temalar sıfırlanacak. Böylelikle tarayıcınız, bir nevi fabrika ayarlarına geri dönmüş olacak. Sıfırlama işlemi yaptığınızda ziyaret ettiğiniz sitelere ait verileri ve yer imlerinizi kaybetmeyeceğinizin bilgisini de ekleyelim. Yeni gelen bu sıfırlama butonunu tarayıcı ayarlarınıza girerek en altta görebilirsiniz.

29.sürümle gelen diğer yenilikler arasında ise Mac kullanıcıları için adres çubuğu önerileri de geliyor. Windows kullanıcılarının bir süredir kullandığı bu özellik, tarayıcının Mac versiyonuna da geldi.

Chrome 29 güncellemesi Android için de önem taşıyor. Tarayıcının Android versiyonuna gelecek olan güncelleme ile uygulama daha iyi bir deneyim sağlayacak ve WebRTC desteği sunacak. WebRTC desteği ile birlikte kullanıcılar, ek bir eklentiye ihtiyaç duymaksızın tarayıcı üzerinden görüntülü sohbet gerçekleştirebilecek.

Google Chrome’u buraya tıklayarak resmi site üzerinden indirebilir ya da tarayıcınızda sağ üstteki simgeye tıkladıktan sonra “Google Chrome hakkında” penceresine girip, otomatik olarak güncelleme yapmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.