Gnçtrkcll’den Gençlere 260 Milyon TL’yi Aşan FaydaDestek: Test Link
İnfografik, Mobil Dünya

gnçtrkcll’liler 8 yılda Hollanda nüfusu kadar hediye sinema bileti kazandı, 100 futbol sahası büyüklüğünde pizza yedi…

Yönetimini gençlere devreden gnçtrkcll, ihtiyaçlarına tam karşılık gelen kampanya ve ürünleriyle gençlerin hem kesesine katkıda bulunuyor, hem de keyifli anlar geçirmelerine aracı oluyor. gnçtrkcll’in 8 yıl boyunca 90 ulusal marka ile gerçekleştirdiği işbirliklerinden 55 milyon kez faydalanan gnçtrkcll’liler, 260 milyon TL’yi aşan fayda elde etti. Şimdi de yaz tatilinin keyfini çıkarırken, sosyal çevrelerinden de kopmak istemeyen gençler Yaz Paketi ile sadece 15 TL’ye 3 ay boyunca her yöne 5.000 SMS’in yanı sıra sınırsız Facebook ve Twitter kullanım hakkı kazanıyor.

Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll, avantajlı kampanya ve fırsatlarıyla genç olmanın tadını çıkarmak isteyenler için cazip bir fırsat penceresi sunuyor. Bundan 8 yıl önce gençliğin markası olmak üzere yola çıkan gnçtrkcll bugün 6 milyon üyesi, yönetimde söz sahibi temsilcileri, “gençlere, gençlerin dilinde” hizmet veren Gencaverleri, avantajlı tarifeleri, marka işbirlikleri, eğlenceli etkinlikleriyle çıtayı her geçen gün daha yukarıya taşıyarak bu hedefe doğru yolculuğunu sürdürüyor. Bugüne kadar “Bir bilet alana bir bilet bedava” kampanyasıyla kazandıkları 15 milyon biletle, bütün Hollanda’yı sinemaya götürebilecek kadar fayda elde eden gnçtrkcll’liler, milyonlarca dilim pizza, cips; yüzbinlerce kahve ve dondurma kazandı; en sevdikleri markalardan en avantajlı indirimlerle alışveriş yaptı. Yaz ayları da gnçtrkcll’liler için sürprizleriyle birlikte geliyor.

“Gençleri sürprizleriyle şaşırtan, hep yanlarında hissettikleri marka olduk”

gnçtrkcll’lilerin bugüne kadar elde ettikleri faydaların ve önümüzdeki döneme yönelik kampanyalarının anlatıldığı basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Mobil iletişim, dünyanın gidişatını önemli ölçüde değiştiren, günümüzün en dinamik güçlerinden biri. gnçtrkcll’in faaliyet alanı da bu dinamik gücün, toplumun en dinamik kesimi olan gençlerle kesişme noktasında yer alıyor. Gençler markalardan tam ihtiyaçları olduğunda kendilerine uygun çözümler üretmelerini ve her anlarına özel teklif, fayda ve deneyimler sunmalarını bekliyorlar. Bununla da kalmıyor, kendilerini anlayan, yeri geldiğinde sürprizlerle şaşırtan, kendi dillerinden konuşan markaları hayatılarının bir parçası yapmak istiyorlar. Bu beklentileri karşılamak ve Türkiye’de gençliğin markası olmak üzere 8 yıl önce çıktığımız yolda bugün çok önemli bir mesafe katettiğimizi görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu mesafeyi katederken de, gerek gençlik temsilcisi gerekse müşteri temsilcisi olarak gnçtrkcll’in tam anlamıyla içerisinde yer alan gençlerin varlığı çok belirleyici oldu” diye konuştu.

Gençler 55 milyon kez marka işbirliklerinden faydalandı

Sevilengül, gençlerin dilinden anlayan marka olmanın farkıyla hayata geçirdikleri kampanyaların gençlerde karşılığını kolaylıkla bulduğunu vurgulayarak, bugüne kadar sağladıkları faydalara ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Bugüne kadar Sayılır mı kampanyasıyla gençlere 16 milyon TL kazandırdık. Ancak gençlerin cüzdanlarına yaptığımız katkıları iletişim ihtiyaçlarıyla sınırlı tutmadık. 90 tanesi ulusal büyük markalarla olmak üzere 600’ün üzerinde marka işbirliğini de hayata geçirdik. Gençler bu marka işbirliklerine 55 milyonun üzerinde katılım sağladı ve 260 milyon TL’yi aşkın fayda elde etti. Daha somut örnekler vermek gerekirse, gnçtrkcll’lilerin bugüne kadar kazandıkları sinema biletlerinin sayısı 15 milyonu buldu, ki bu kadar hediye bilet ile bütün Hollanda’yı sinemaya götürmek mümkün olabilirdi. 20 milyondan fazla kutu kola, 350 bin kahve, 300 bin paket dondurma da gnçtrkcll’lilere armağanımız oldu. Bütün bu sürede gençlerin bedava yediği 8 milyon dilim pizza ise yanyana yerleştirilse 100 futbol sahası büyüklüğüne erişirdi.”

Sosyalleşmeye yaz molası yok

Gençlere bir de yaz müjdesi sunduklarını belirten Burak Sevilengül, “Yaz geliyor ve gençler fiziksel olarak birbirlerinden uzağa düşüyorlar. Kimisi deniz kenarında tatil yapacak, kimisi çalışacak, kimisi memleket ziyaretinde olacak. Ancak gerek telefon gerek internet üzerinden sosyal çevreleriyle bağlantılarını kesintiye uğratmak istemiyorlar. Yeni Tarife Temsilcimiz Direnç de, gençlerin bu taleplerinden yola çıkarak, özellikle bu dönemdeki tüm sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılayacak bir paket hazırladı. Hem faturalı hem de faturasız tüm gnçtrkcll’lilerin yararlanabileceği Yaz Paketi ile sadece 15 TL karşılığında 3 ay boyunca geçerli her yöne 5.000 SMS gönderebiliyor; aynı zamanda da Facebook ve Twitter’dan sınırsız olarak yararlanabiliyorlar” dedi.

Açıkhava sinemasından online oyunlara hareketli bir yaz

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Sevilengül, “Yaz aylarını yalnızca hesaplı değil aynı zamanda daha eğlenceli hale getirmek istedik” diyerek, bu yıl 5. yılını kutlayan gnçtrkcll Açıkhava Sinema Festivali etkinliği kapsamında İstanbul ve İzmir’de gnçtrkcll’lilere özel ön gösterimlerin yanı sıra oyun alanlarıyla da bol hareketli bir yazın gençleri beklediğini söyledi.

Sevilengül, “Teknoloji Temsilcimiz Sibel ise gnçtrkcll’li olmanın ayrıcalığını, gençler arasındaki en popüler oyunlardan olan Wolfteam’de de hissettirmemizi sağlayacak bir öneriyle geldi. Türkiye’de 9 milyon gencin oynadığı, aynı andaki oyuncu sayısının ise 60 bini bulduğu bu online strateji oyununda gnçtrkcll’lilere her ay özel bir etkinlik günü, bir oyuncu paketi ve ücretli oyun içi eşyalarda indirimler sunuyoruz. Teknoloji alanında yenilikçi uygulamaları da hızla hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bunun son örneği olarak Yandex işbirliğiyle gençlere özel ilk internet tarayıcısını gnçtrkcll’lilerin hizmetine sunuyoruz ” ifadelerini kullandı.

Tüm dünyada takdir gören gençlik çalışmaları

Burak Sevilengül, gnçtrkcll’in dünyada ilk olma özelliği taşıyan uygulamalarıyla uluslararası düzeyde de takdir gördüğünü ifade ederek, Loyalty World Awards’da “gnçtrkcll temsilcileri” programının “Sosyal Medyanın En İyi Kullanıldığı Sadakat Programı”; Gencaver’in ise “Bir Sadakat Programı İçindeki En İyi Müşteri Hizmeti” seçildiğini aktardı.

Geçen yıl ilk kez uygulamaya konulan “gnçtrkcll temsilciliği” programı, Türkiye’nin gençlik kulübünde gençleri doğrudan yönetime dâhil etmeyi amaçlıyor. Kariyer, Alışveriş, Tarife, Teknoloji ve Etkinlik dallarında gençlerin oylarıyla belirlenen beş temsilci, gençlerin ihtiyaç, talep ve beklentilerini karşılayacak proje ve kampanyalar geliştirilmesini sağlıyor.

Gencaver ise, Türkiye’nin gençlik kulübü gnçtrkcll’lilere özel bir müşteri hizmeti. Kendi yaşıtlarına hizmet veren ve Gencaver olarak isimlendirilen özel bir müşteri hizmetleri ekibi, gnçtrkcll’lilere SMS, web chat, Facebook ve Twitter gibi gençlerin yoğun olarak kullandığı kanallar aracılığıyla 7/24 müşteri hizmetleri desteği sunuyor.

Rakamlarla gnçtrkcll

– gnçtrkcll üyesi gençlerin sayısı 6 milyon.

– gnçtrkcll’liler bir ay içinde toplam 646 milyon dakika konuşuyor. En çok konuşan gnçtrkcll’li 7.800 dakikasını telefon başında geçiriyor.

– gnçtrkcll’lilerin bir ay içinde attıkları toplam SMS sayısı 2,6 milyar. En çok SMS atan gnçtrkcll’linin kullanım miktarı ise ayda 25 bin adet.

– Tüm gnçtrkcll’lilerin bir aylık internet kullanımı 667 milyon GB seviyesinde. En çok data kullanım miktarını yakalayan gnçtrkcll’li için bu rakam 13 GB.

– gnçtrkcll’lilerin gün içerisinde en çok konuştukları saatler 21:00-22:00 arası. Bu bir saatlik sürede ortalama 76 milyon dakika konuşma yapılıyor.

– Halihazırda 4 milyon gencin telefonunda gençlere özel müşteri hizmetleri kanalı Gencaver’in numarası kayıtlı bulunuyor.

– Bugüne kadar 1 milyon genç yaklaşık 2,5 milyon SMS atarak Gencaver’lere ulaşmış.

gnçtrkcll’lilerin elde ettiği faydalar

– Bugüne kadar gnçtrkcll’liler “Harca Kazan” kampanyasıyla 16 milyon TL kazandılar.

– 90 tanesi ulusal büyük marka olmak üzere 600’den fazla marka işbirliğine imza atıldı. Gençler bu işbirliklerine 55 milyondan fazla katılım sağladı ve 260 milyon TL’nin üzerinde fayda elde etti.

– gnçtrkcll’liler 8 milyon hediye dilim pizza (1 milyon büyük boy pizza) ve 2 milyon paket cips yedi; 20 milyondan fazla kutu kola içti.

– “Bir alana bir bedava” kampanyasıyla 15 milyon kez ücretsiz sinema bileti kazandı.

– 350 bin kot pantolonu indirimli olarak satın aldı.

İnfografik

Yorumlar

  1. stratejı oyunlarına destek verılecegını okudum bunun ıcın sıze heroes of newert oyununu onerebılırım destek versenız sevınırız sımdıden sagolun HON

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.