Gamyun ile Oyun SektörüDestek: Test Link
Oyun Dünyası

Bilgisayarlar evlerimize girdikleri andan itibaren gündelik yaşantımızın vazgeçilmez birer yapı taşı haline geldi. Film izlemekten, sohbet odalarına, görüntülü konuşmalardan, müzik dinlemeye kadar hemen her şeyi bilgisayarlar vasıtasıyla halleder duruma geldik. Bilgisayarların gündelik yaşantımızın içinde bu denli etkin görev alması boş zamanlarımızda bile onları kullandığımız gerçeği ile bizleri yüzleştiriyor. Örneğin; bilgisayarların boş zamanları keyifle geçirmeye yardımcı olmasını sağlayan bir sektör daha var: Oyun sektörü.

Oyunların tarihçesinden bahsetmeyeceğim zira baya uzun. Fakat genel olarak üretilen ilk oyunları düşünecek olursak onlardan bugünkü türdeşleri gibi bir performans beklememiz doğru olmaz. Bunun nedeni ise gayet basit: Daha ilkel teknoloji ve daha ilkel bilgisayarlar. Karşınızda tek renkli, tüplü ve bir elin beş parmağını geçmeyecek kadar işlem yerine getirebilen bir alet vardı. Şimdiki oyunların sahip olduğu gibi eşsiz grafikler ya da inanılmaz yapay zekâlar ortalıkta yoktu. Oyun sektörü sadece bilgisayar ile sınırlı değil elbet. Bilgisayar dışında oyun konsolları hatta ve hata telefonlarımız ile oynayabileceğimiz oyunlar mevcut. Yine de en çok tercih edilen oyun aracı açık ara bilgisayarlar.

Bir oyunu oynayabilmek için illa o oyunu bir cd yardımı ile yüklememize gerek yok. İnternetin dur durak bilmeyen hızda gelişimi sayesinde oyun oynayabileceğimiz online platformlar üzerinden oyunlara erişip, oyunları keyifle oynamamız mümkün. İçerisinde birden fazla çeşitli kategorilerde oyunlar barındıran pek çok site mevcut. Gamyun da bu sitelerden biri.

Gamyun’da 6 adet ana oyun kategorisi bulunmakta. Bunlar: Yüz bir, banko, ihale, kelimeyun, okey ve pişti. Bu 6 adet ana başlığın yanında batak, bilardo, briç, tavla, satranç gibi başka oyunlar da oynamak mümkün. Oyunları oynayıp kazanıp kaybettiğinizde hanenize belirli miktarlarda fıstık eklenmekte ya da azalmakta. Bu fıstıklar sayesinde seçtiğiniz kategorideki oyunlarda belirli fıstık seviyelerine göre ayrılmış olan odalarda yer alıp rakiplerinize karşı mücadele verebiliyorsunuz. Gamyun’da oyun oynamanın yanı sıra yapabileceğiniz farklı alternatifler de mevcut. Örneğin: kendi profil sayfanızda blog oluşturarak herhangi bir konu hakkında düşüncelerinizi diğer insanlarla paylaşabilir, ana panoda ödüllü turnuvalar düzenleyebilirsiniz.

Benim Gamyun’da en çok oynamayı tercih ettiğim oyun bilardo. Oyunun bildiğiniz bilardodan hiçbir farkı yok. Sadece ıstaka yerine Mouse kullanıyorsunuz. Bilardo kategorisinde 4 adet ana üye salonu var. Bu üye salonlarından birini seçip oyuna başlıyorsunuz. Eğer siz de benim gibi bilardo tutkunu iseniz buraya tıklayınız ve keyifle oyununuza başlayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.