Galaxy Nexus Android 4.4 KitKat Güncellemesini AlmayacakDestek: Test Link
Mobil Dünya

Google’ın Android 4.4 Kitkat ile yaptığı en önemli değişiklik, cihazda çok daha az bellek tüketimi harcaması ve gereksiz arkaplan servislerini kaldırmaktı. Yani Google’ın fazlasıyla geliştirdiği işletim sistemi iddia ettiği üzere 512 MB RAM’e sahip cihazlarda bile hızlı bir şekilde çalışacaktı.

Google’ın Android’i bu kadar düşük RAM’e ihtiyaç duyar hale getirmesinin en büyük nedeni Android 2.3 Gingerbread’in kullanım oranının hala %30’lar civarında olmasından dolayı olduğunu düşünüyoruz. Android kullanım oranları ve Google istatistikleri için web sitemiz WeBeyn’i takip etmeye devam etmeniz yeterli.

Google düşük fiyata ve düşük donanıma sahip satın alınan cihazlarında 4.4 güncellemesine kavuşmasını istiyor. Ancak kendi cephesinde üreticilere 18 ay güncelleme sözü verdiği ve yalnızca 2 yıl önce Samsung tarafından üretilen 3. nesil Nexus akıllı telefon olan Galaxy Nexus’a Android 4.4 KitKat güncellemesinin gelmeyeceği açıklandı. Galaxy Nexus 1 GB RAM’e sahip bir cihaz olmasına rağmen Google neden böyle bir politika izledi bilinmiyor. Yeni cihazların satılması için aldığı düşünülen bu karar, Nexus severlerin hoşuna gitmeyecektir.

Galaxy-Nexus-Android-4-4KitKat-webeyn

Ayrıca Nexus 5 ile gelecek olan Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak cihazlar; Nexus 4, Nexus 7 ve Nexus 10.

Umarız Galaxy Nexus’un güncellenmemesinin mantıklı bir nedeni vardır. Çünkü eski nesil Nexus 7’de aynı şekilde 1 GB RAM’e sahip ve Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak.

Android 4.4 KitKat ile ilgili son haberler ve güncellemeler için WeBeyn‘i takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.