Fatih Projesi Kapsamında Tablet Dağıtılacak Okullar (81 il)Destek: Test Link
Bilgisayar, Diğer

Not: Bu haber 1 Mart 2013 tarihinde yayınlanmıştır. FATİH Projesi ile ilgili en güncel gelişmeler için tıklayın.

Bir süre önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sadece pilot bölgelerde faaliyete geçen Fatih Projesi genişliyor.

Pilot bölge seçilen 17 ilde 52 okulda toplam 12 bin 800 tablet dağıtılmıştı. Proje 81 ile yayılıyor. 81 ilde 217 okulda toplam 38653 öğrenciye ve 7492 öğretmene tabletler dağıtılacak.

Öğrencilerin eğitim gördükleri sınıfa göre ders kitapları yüklenen tabletler, okullarda bulunan akıllı tahtalarla etkileşimli olarak çalışıyor.

Genişletilmiş pilot uygulama kapsamında donanım ve yazılım alımına ait sözleşme Vestel Dijital A.Ş ile imzalandı. Aşağıda 81 il için verdiğimiz listedeki okullardaki öğretmenlere ve 9.sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtılacak.

Tam liste uzun olduğu için direk eklemedik. Hemen aşağıda bulunan resme tıklayarak 81 il için listeyi görüntüleyebilirsiniz.

Fatih_tablet_dagitilacak_okullar_webeyn-kucuk

Yorumlar

 1. Alperen

  Ya bilmiyorum fakat devlet İzmir’i hiç şehirden saymıyor. Ankara’ya dolduruyor falan. İzmir’de 5 okul. Bir de Anadolu Liselerine falan. Meslek liseleri adamdan sayılmıyor gibime geliyor.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Çağrı

  Listede bizim okulda var ki zaten 10 gün önce falan dağıtıldı. Ama sadece 9. sınıflara 🙁 Facebook, Twitter vs giriyorlar, oyun oynuyorlar…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Çağatay

  Ankara nüfusu: 4 milyon 551 bin = 14 okul
  İstanbul nüfusu: 13 milyon 850 bin = 7 okul

  Where is the justice?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Adanada hep düşük okullara verilmiş amaçları ne bunların biz tüm senemizi çalışıp yüksek okul kazanalım tabletleri düşük okullara versinler tam bir saçmalık

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.