Facebook’tan Yeni Reklam Ölçümleme Aracı: Conversion LiftDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Facebook, reklamverenlerin Facebook reklamlarının satışlar üzerindeki etkisini kesin ve doğru bir biçimde belirlemelerine yardımcı olan yeni Conversion Lift ölçümleme yetkinliklerini duyurdu.

Söz konusu yenilikle birlikte artık Facebook, tıklama/dönüşüm sayılarına bakarak korelasyona göre ölçüm yapan ve çağın gereksinimlerini karşılamayan endüstriyel standartlar yerine, reklamların görülmesi ile elde edilen ek satışları neden-sonuç ilişkisi içinde belirleyebiliyor.

Dünyanın her yerindeki Facebook reklamverenlerinin Facebook reklamlarından gelen ek satışları doğru bir biçimde belirlemelerine imkan veren bu yeni yöntemde, yeni bir Facebook kampanyası oluşturulurken bir test grubu (reklamları gören insanlar) ve kontrol grubu (reklamları görmeyen insanlar) belirleniyor. Kampanya sona erdiğinde ise reklamverenler, test grubunda meydana gelen ek artışı görerek hangi satışların hangi reklamlardan kaynaklandığı bilgisini saptayabiliyor. Neden – sonuç ilişkisini ortaya koymak için kullanılan bu metodolojinin benzerleri, tıptan doğrudan pazarlamaya kadar pek çok sektörde kullanılıyor.

Metodoloji, küresel kullanım ve konuyla ilgili daha fazla bilgi https://www.facebook.com/business/news/conversion-lift-measurement adresindeki blog yazısında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.