En İyi Ücretsiz Mail ServisleriDestek: Test Link
İnternet

İnternette iletişim denince akla ilk olarak mail geliyor.

Telefon ile haberleşmenin yerini artık internette iletişim formları ve mail adresleri devralıyor.
Anlık haberleşmenin dışında internetin vazgeçilmez hizmetlerinden ve akla gelenlerinden bir tanesi e-mail atma kültürüdür. Mail atmak için birçok hizmet / servis sağlayıcıları vardır. Bunların arasında belli başlıları ve en çok kullanılanlarını söyleyeceğiz.

• Gmail
Gmail, Google’ın ücretsiz mail hizmeti. Gmail, milyonlarca insanın kullandığı başta gelen mail servislerinden. 7,5 GB alan veriyor size. Türkçe dil desteğide, ayrı bir güzelik.

• Windows Live / Hotmail
Microsoft’un Google’dan esinlenmesiyle MSN, Hotmail vesaire tüm hizmetlerini WindowsLive altında toplamaya başladı. Bunun sonucunda mail hizmeti artık Hotmail’den değil, Windows Live’den veriliyor. Windows Live, size 6 GB’lık bir alan veriyor. Ama bu, insanların Gmail’den vazgeçmesine yetmiyor.

• Mail.com
Mail.com’u popüler kılan en önemli özelliği, adresi. Yani örneğin isminizsoyisminiz@mail.com şeklinde mail adresine sahip oluyorsunuz. Mail.com domainide oldukça önemli bir isim tabiki. Mail.com’a üye olurken, ‘mail.com’ domaininin dışında size sunulan diğer isimleride seçebiliyorsunuz. Örneğin; mail.com sayesinde isminizsoyisminiz@email.com adresine de sahip olabilirsiniz. Size 4 GB’lık bir alan sağlıyor. 15 milyondan fazla insana hizmet veriyor.

• Mynet
Mynet, ülkemizdeki mail servislerinden birisi. Üye olanların geneli Mynet içerisindeki hizmetlerden yararlanmak için mail üye oluyor. Fakat halâ birçok sitelerde ve forumlarda Mynet uzantılı mail adresi sorun oluyor, kullanılmıyor ve mynet uzantılı mail adresi girişine izin verilmiyor.

• Yahoo Mail
Google’ın mail servisi Gmail’e en büyük rakip ve en yakın servis olarak gösteriliyor. Yahoo Mail size 7 GB’lık bir alan veriyor.

Yurtdışında yapılan araştırmlara göre de Türkiye nüfusunun %55’i Gmail kullanmakta.

Mail servislerinin kullanımı ile ilgili bir anketimiz mevcut. Sağ taraftaki bloğumuzdan oy verebileceğiniz gibi, buradan da oy verebilirsiniz.

[poll id=”6″]

Bunların dışında şu konuya da değinelim. Web site sahibi olanlar, sitelerinin uzantısı ile mail adresleri alabilmekteler. Örneğin, bizim iletişim için kullandığımız mail adresi info@webeyn.com ‘ dur.

Yorumlar

  • ercan T

   bende yukarıdaki tüm servisleri kullandım gmail in e-mail organizasyonu yok klasörleme yapılamıyor sadece etiketleme mantığı var bu nedenden dolayı en kötüsü gmail..

   Thumb up 0 Thumb down 0

 1. Çok eskiden beri pop3 olarak kendi maillerimi kullanıyorum. Bunun yanısıra gmail de vazgeçilmezlerim arasında. Geçen ay mail.com u da denemeye başladım fena değil. Tabi ajax olmasaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. outlook.com cok kullanisli her tarafindan zirt pirt seyler cikmayan sade bir mail servisidir.. ben outlook kullaniyorum

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Blogger kullanıcısı olduğumuzdan gmail ile fazlasıyla haşır neşiriz.Bu yüzden sahip olduğu eklentileri de göz önüne aldığımda Gmail en iyisi diyebilirim sanırım.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.