En Güvenilir Akıllı Telefon Üreticisi: AppleDestek: Test Link
Mobil Dünya

Apple

Sorunlarla karşılaşan kullanıcıları bir arada toplayan platform FixYa, telefon güvenliği konusunda bir araştırma yaptı. 30 milyondan fazla kullanıcıda yapılan araştırma ve sonuçlara göre en güvenilir ve sorunsuz telefon üreticisi Apple oldu.

Veri tabanında bulunan 722,558 sorun göze alınarak yapılan araştırmada Apple, 74,163 problem ile 3.47 puana sahip oldu.

fixya_arastirmasi_webeyn

Apple’ı takip eden Samsung ise 187,520 problem ile 1.21 puan alırken Nokia 324,439 sorunla 0.68, Motorola 136,436 problem ile 0.13 puan aldı.

Sorunlara bakıldığında Apple kullanıcılarının büyük çoğunluğunun ortak yaşadığı sorun pil problemi. %35’lik kesim pilden dolayı sıkıntılı durumda. Samsung kullanıcılarının %40‘ı mikrofon, %20‘si ise hoparlör sorunlarından dert yanıyor. Nokia kullanıcılarının büyük çoğunluğu ise geç tepki süresinde ve zayıf uygulama ekosisteminden şikayetçi durumda.

Yorumlar

  1. Çok doğru bir araştırma olmuş. Apple kullanıcısı olarak aynı şekilde tek derdim pil. Şarjı çok çabuk bitiyor. Gece %100 bırakıyorum bütün uygulamalar kapalı sabah %80’e inmiş oluyor 🙁

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • Valla kim ne derse desin bende 4s var wifi ful acik oyunda oynuyorum ama hic beni yolda birakmadi 1 gunu tamamliyor ve cok memnunum.wifi kapatigimi bilmiyoum isim gereyi devamli online durumdayim bu pil konusunu cok abartiyorsunuz ve apple kadar hizli sarj olan cihaz varmi bitse bile 40 dk full oluyor nerdeyse.

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.