Dünya Genelindeki Akıllı Telefon Satışları 1 Milyarı AştıDestek: Test Link
Mobil Dünya

2013 son çeyreği itibariyle dünya genelindeki akıllı telefon atışları 1 milyarı geçerek tarihi bir rekor kırdı. Toplam cihaz satışları ise geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 4’lük bir artışla 1,8 milyara ulaştı. Tüm yıl gerçekleşen akıllı telefon satışlarında ise 2012’ye göre yaklaşık yüzde 44’lük bir artış sağlandı.

IDC araştırma şirketi dünya genelinde bir araştırma yaptı. IDC tarafından yapılan araştırmaya göre, akıllı telefon satışları 2013 son çeyreği itibarıyla ilk kez 1 milyarın üstüne çıkarak tarihi bir rekora imza attı. Toplam cihaz satışları ise geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 4’lük bir artış göstererek 1,8 milyara ulaştı. Akıllı telefon satışlarında ise yine ilk iki sırayı Samsung ve Apple alırken; bu iki markayı Huawei, LG ve Lenovo takip etti.

GFK araştırma şirketinin Türkiye bazlı araştırma raporuna göre ise Türkiye’deki toplam cihaz satışları bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 1’lik bir artışla 12 milyona ulaştı ve bu satışların yüzde 74’ünü ise akıllı telefonlar oluşturdu. Tüm yıl gerçekleşen akıllı telefon satışlarında da 2012’ye göre yaklaşık yüzde 44’lük bir artış sağlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.