Datagate ve Avea İş Birliği YaptıDestek: Test Link
Kurumsal

Index Grup bünyesinde 1992 yılından bu yana faaliyet gösteren Datagate, GSM operatörlerinden Avea ile distribütörlük sözleşmesi imzaladı.

Datagate-Avea iş birliği, Avea ürünlerinin ve Avea kanalında satılan tüm ürünlerin distribütörlüğünü kapsıyor. Telekom sektörüne ilk kez Datagate ile adım atan Index Grup, pazarda iki yıl içinde 2 milyar dolarlık toplam ciro hacmine erişmeyi hedefliyor.

Datagate’i BT distribütörlüğünden telekomünikasyon distribütörlüğüne taşıyan anlaşmanın ayrıntıları ve yarattığı katma değer, Index Grup CEO’su Erol Bilecik ve Datagate Genel Müdürü Salih Baş’ın ev sahipliğinde Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı ve Avea Ticari Pazarlama Direktörü Serkan Ödemiş’in katıldığı bir basın toplantısıyla paylaşıldı.

“Güçlenen distribütörlük ağımızla, rakiplerle aramızı daha da açacağız”

Basın toplantısında konuşan Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı, sektördeki çetin rekabette öne çıkmak ve Avea markasının sürdürülebilir büyümesine daha da hız kazandırmak üzere Datagate ile işbirliği yaptıklarını ifade ederek, “Pazarlama ve marka yönetimi kavramlarına yeni bir boyut getiren işbirliklerimizle, mobil pazarda da rekabetin dengelerini değiştirdik. Datagate işbirliğimizle, Avea ürünleri ile Avea kanalında kampanyalı satılan diğer ürünlerin distribütörlüğünü Datagate yapacak.

Güçlü finansal yapısı ve uzman ekipleriyle Datagate’in Avea kanalında özellikle cihaz satışlarının yanı sıra cihaz bulunurluğunu ve çeşit sayısını daha da artıracağına inanıyoruz. Güçlenen distribütörlük ağımızla, rakiplerimizle aramızdaki farkı daha da fazla açacağız. Akıllı telefon sahiplik oranımızı 2014 ikinci çeyrek itibarıyla yüzde 47’ye çıkardık ve bu alandaki liderliğimizi tam üç yıldır devam ettiriyoruz. Ve bugün geldiğimiz noktada Avealı, tarifenin hesaplısını, telefonun akıllısını, internetin hızlısı, kısacası hayatı değiştiren güzelliklerin Avea’dan geldiğini çok iyi biliyor. Bu işbirliğiyle, Avea ürünlerinin satışlarının önemli ölçüde artacağına ve akıllı telefon sahiplik oranındaki liderliğimizi daha da pekiştireceğimize inanıyoruz” dedi.

“Telekom sektöründeki ilk adımımız, satış kanallarımız ve Avea aboneleri için de yepyeni fırsatlar yaratacak”

Toplantıda konuşan Datagate Genel Müdürü Salih Baş, telekomünikasyon sektörüne yönelik ürün ve hizmetlerin dağıtımı için Avea ile başlayan yolculuklarının önemini belirtti. Baş, “Şirketimiz ile Türkiye’nin en yenilikçi GSM operatörü Avea arasında imzalanan sözleşme, Avea tarafından yetkilendirilmiş Avea İletişim Merkezleri (AİM), Avea Dağıtım Merkezleri (ADM) ve Avea Kurumsal Teknoloji Merkezleri’ne (KTM) mobil telefon, mobil cihaz, aksesuar, Avea GSM hattı, Avea marka ortaklıkları GSM hatları, Sanal TL (kontör) ve perakende kanalda Avea markalı ürünlerin tedarik ve satışını kapsıyor. Avea kanalında satılan tüm ürünlerin distribütörlüğünü kapsayan anlaşma ile bundan böyle Apple, Samsung, LG, HTC, SONY, Nokia ve Avea markalı ürünler; Avea Intouch ve Jet gibi ürünlerin dağıtımını yaparak, Avea İletişim ve Avea Dağıtım Merkezleri’ne hizmet vereceğiz” diyerek işbirliğinin kapsamını açıkladı.

İki şirket arasındaki anlaşmanın yarattığı katma değeri aktaran Baş, “Sağladığımız bu hedef birliği ile şirketimiz, akıllı telefon, tablet, aksesuar, sanal TL ve GSM hatları distribütörlüğü sayesinde gerek kurumsal gerekse bireysel yaşamın en belirleyici alanlarından biri olan ve son yıllarda büyümesi artarak devam eden mobil ürünler ve hizmetler pazarına giriş yapıyor. Telekom sektöründeki bu ilk adımımız, satış kanallarımız ve Avea aboneleri için de yepyeni fırsatlar yaratacak” dedi.

“Pazarda 2 milyar dolarlık grup hacmi oluşturacağız”

Toplantıda söz alan Index Grup CEO’su Erol Bilecik ise, mobil dünyanın telekom endüstrisinde kendi dinamikleriyle Türkiye’nin yeni ve genç yüzünü oluşturduğunu belirtti. İşbirliğinin önemine değinen Bilecik, “Bugün Türkiye’nin en ücra noktalarına bile ulaşan dağıtım ağına sahip Index Grup olarak BT, Tüketici Elektroniği ve Telekom sektörlerindeki faaliyetlerimiz ile geleceğin teknoloji distribütörlüğü yol haritasında emin adımlarla ilerliyoruz. Datagate’in telekomdaki yeni yolculuğunun da katkısıyla Index Grup olarak iki yıl içinde ciromuzu 2 milyar dolara çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.