Profesyonel Grafik Tasarımlar İçin: CanvaDestek: Test Link
İnternet

Canva, sürükle bırak tekniğiyle, tasarım becerisi olmadığını düşünenlerin bile şık tasarımlar yapmalarını sağlayan bir grafik uygulamasıdır.

Profesyonel tasarımcılar tarafından hazırlanmış şablonlar, nasıl bir tasarım yapacağı konusunda kararsız olanlara yardımcı olur. Beğendiğiniz görselleri şablonun içine sürükleyip bırakarak ve mevcut metni değiştirerek ilgi çekici stilleri kolayca oluşturursunuz.

İhtiyaç duyduğunuz hemen her konuda hazır bir tasarım bulabilirsiniz. Sunum, logo, poster, sosyal medya görselleri, hatta katvizit tasarımı bile… Sürekli güncellenen sosyal medya görsel ölçülerini takip etmeniz gerekmez. Canva şablon ölçülerini her zaman güncel tutar. Eğer özel bir ihtiyacınız varsa ölçüleri kolayca değiştirebilirsiniz.

Canva bulut paylaşımı sayesinde görsellerinizi ekip arkadaşlarınızla online olarak paylaşmanızı ve aynı anda aynı dosya üzerinde değişiklik yapabilmenizi sağlar. Böylece alternatif bir paylaşım programı kullanmak zorunda kalmazsınız. Yaptığınız tasarımları oturumunuzun açık olduğu her cihaza hızlıca indirebilirsiniz. Üstelik tasarımları png, jpeg ve pdf gibi farklı formatlarda indirmeniz mümkündür.

Canva eğitimciler ve öğrenciler için dijital çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri ücretsiz bir platformdur. Öğrenciler Canva’ya, Google For Education hesaplarıyla hızlıca giriş yapabilirler.
Ayrıca kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları ve dernekler, iç işleri bakanlığından aldıkları resmi kuruluş belgelerini Canva ile paylaşarak Canva’nın tüm özelliklerinden ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.