Canon’dan Yeni İletişim ve Pazarlama Stratejisi: “Come and See”Destek: Test Link
Kurumsal

Canon Avrupa, tüm tüketici segmentlerini kapsayan ve şimdiye kadar düzenlediği en büyük tüketici marka kampanyasını duyurdu.

‘Come and See’ kampanyasına dünyanın en büyük fotoğraflama ve görüntüleme fuarı olan Photokina’da start verildi. Bu kampanya, Canon’un yeni iletişim stratejisini destekleyen ilk etkinlik olacak. Eylül 2014’ten itibaren EMEA çapında gündeme alınan kampanya, kreatif etkinliklerden oluşan kapsamlı bir formatta hayata geçirilecek. 15 Eylül’de Fox kanalında ilk reklam yayınıyla birlikte duyurulan kampanya; 16 Eylül’den itibaren etki alanı geniş, basılı malzemeleri ve açık alan etkinliklerini içeren bir kampanya olarak devam ediyor.

Kampanya iki beklenmedik ve keşfedilmemiş ‘Gelin ve Görün’ hikayesiyle başlıyor. Bunların ilkinde ‘tarihsel futbol’ oyunu olan bir Calcio Storico maçı gösteriliyor. Floransa’nın sanatla dolu galerileri ve ünlü turistik yerlerinin ortasında eski bir futbol oyununun bir versiyonu yeniden canlandırılıyor. Rakiplerin orta çağ kostümlerini giydikleri müsabakada, UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki™ futbolculardan daha gladyatör tarza sahip sporcular, topu almak ve maçın nihai ganimeti olan bir ineği kazanmak için birbirlerini vahşi bir şekilde kovalıyor ve güreşiyorlar. İkinci hikayede Güney Doğu İngiltere’deki Epping Ormanına yakın yerleşim yerinin sokaklarını keşfe çıkan bir geyik sürüsü gösteriliyor. Sokak sakinlerinin gece uykularında oldukları sırada geyikler, gece olmasının verdiği rahatlıkla bu huzurlu yerleşim yerinde tur atıyorlar. Her iki reklam filmi hikayesi de, senaryoların sıra dışı doğası nedeniyle uzun bir zaman dilimine yayılarak Canon EOS C500 ve EOS C300 modelleri kullanılarak çekilmiş.

TV reklamının prodüktörü ve yönetmeni dünya çapına takdir edilen ünlü film yapımcısı Jonathan Glazer. Sinema filmleri ve Jamiroquai’den Radiohead’e kadar uzanan birçok müzik grubu için çektiği klipleri içeren devrim niteliğinde çalışmalarıyla tanınan Glazer’in Nike™, VW™, Stella™ ve Levis™ gibi markalara çektiği reklam filmleri var. Bunlar arasında en çok bilineni, tüm zamanların en iyi reklam filmlerinden biri seçilen Guinness™ ‘Surfer’ spot reklamı.

Merak uyandıran ve ilham veren kampanya, EMEA bölgesindeki tüm pazarlama kanallarında gösterilecek. Kampanya aynı zamanda banner reklamlar ve sosyal medya kanallarıyla çevrimiçi platformlarda da yürütülecek. Ayrıca tüketiciler tüm sosyal medya kanallarında bireysel hikayelerini ve anlarını paylaşmaya davet edilecek. Ek olarak, bir ürün lansmanı satış noktası (POS) seti hazırlanarak perakende satış mağazalarına ve müşteri iletişim noktalarına yerleştirilecek, bu şekilde müşterilerin etkinlikten daha fazla haberdar olmaları ve mağazada daha bilinçli bir şekilde gezmeleri sağlanacak.

Kampanyayı ve üç yıllık stratejiyi daha fazla hayata geçirmek için, Canon bir ‘Come and See’ web sitesi de açtı. Bu web sitesinde tüketicilere, kampanyada ele alınan ilgi çekici hikayelerin sahne arkası gösterileceği gibi patentli teknolojilerin hikayeleri ve ürün bilgileri verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.