Canon, 100 Milyonuncu EF Serisi Değiştirilebilir Lensini ÜrettiDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Dünya çapında 100 milyonuncu lensini üreten ilk şirket olma özelliğini taşıyan Canon, bu son başarıya Mayıs 2013 tarihinde elde ettiği 90 milyonuncu lens rekorundan yaklaşık sadece 11 ay sonra ulaştı.

Geçtiğimiz 27 yıl içinde, Mart 1987 tarihinden itibaren şirketin patentli EF lensleri ve EOS SLR fotoğraf makinelerinin üretilmesiyle birlikte Canon, görüntüleme sektöründe hep ön saflarda yer almış ve Ultrasonik Motor (USM), Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisi ve çok katmanlı kırınımlı optik (DO) eleman gibi çeşitli teknolojik yeniliğe ve dünya ilklerine öncülük etmişti. Kısa bir süre önce Canon’un EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x ürünü, dünyanın yerleşik 1,4x genişletici donanımına sahip olan ilk süper telefoto zum lensi oldu.

Canon’un kapsamlı EF lens serisi dünyada hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar tarafından beğeniyle kullanılmaya devam ediyor ve günümüzde bu seri 80’in üzerinde model seçeneğiyle pazardaki en geniş seri olma özelliği taşıyor. Yapılan en son yenilikler sayesinde EF serisi yeni alanlarda kullanılmaya başlandı ve Ocak 2013 tarihinde şirket, dijital sinematografi için EF Sinema lenslerini lanse ederken, Eylül 2012 tarihinde Kompakt Sistemli Fotoğraf Makineleri EOS M serisi için EF-M lenslerini kullanıma sundu.

Canon’un EF serisinin gün geçtikçe popüler hale gelmesi, şirketin değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi pazarında dünya çapındaki satış hacminde 11 yıldır 1. sırada kalmayı başarmasıyla bir kez daha vurgulanmış oldu. Ayrıca, Şubat 2014 tarihinde bir başka yeni dönüm noktasına imza atılarak, Canon’un film ve dijital EOS serisi değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinin kombine üretiminde 70 milyon ünite seviyesi aşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.