BlackBerry’nin Fairfax Şirketine Satışı İptal Edildi!Destek: Test Link
İnternet

Bir süredir alıcı arayan BlackBerry, kısa bir süre önce Fairfax adlı şirket ile prensipte anlaşmıştı. Gelen son haberlere göre yapılan bu satış anlaşması iptal edildi.

Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi BlackBerry, yapılan prensip anlaşmasına göre Fairfax adlı şirkete satılacak ve Fairfax, bir süreliğine BlackBerry’nin mali raporlarını inceleyecekti. Bu süre zarfında BlackBerry de yeni tekliflere açık olacaktı.

Ancak gelen son haberlere göre kötü günler geçiren BlackBerry ile Fairfax şirketi arasında yapılan anlaşma, paylaşılan açıklamaya göre iptal edildi. İptal edilen anlaşmaya ek olarak BlackBerry’de CEO olarak görevine devam eden Thorsten Heins da görevinden alındı.

2011’den bu yana şirkette CEO’luk görevini sürdüren Thorsten Heins’ın yerine geçici olarak yönetim kurulu üyelerinden John S. Chen geldi. Ortaya çıkan bu sürpriz gelişmenin ardından BlackBerry hisseleri borsa üzerinde değer kaybı yaşadı.

Bakalım BlackBerry’nin akıbeti nasıl olacak? Hep birlikte bekleyip göreceğiz. En yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.