BlackBerry Z10’un Türkiye Tanıtımı YapıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

BlackBerry_logo_webeyn

Bir süre önce dünya genelinde tanıtılan BlackBerry Z10‘un Türkiye tanıtımı yapıldı.

İstanbul – Çırağan Sarayı’nda Burcu Esmersoy‘un sunumuyla gerçekleşen özel etkinlikte BlackBerry Genel Müdürü Alberto Acito, işletim sistemi BlackBerry 10‘un, BlackBerry Z10 ile tüm ihtiyaçları karşılayacağını belirtti.

BlackBerry_Z10_webeyn

BlackBerry Z10, ay sonunda Türkiye’de satışta olacak. Daha önce Avea ve Turkcell‘in BlackBerry Z10‘u satacağını öğrenmiştik. Bu listeye Vodafone da dahil oluyor. Ayrıca cihazın Teknosa’da da satılacağı bilgisini ekleyelim.

Kısa bir süre önce BlackBerry Z10‘un peşin fiyatı Avea tarafından 1.899 TL olarak açıklanmıştı.

En hızlı ve en gelişmiş BlackBerry deneyimine sahip BlackBerry Z10 2GB’lık RAM, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci ve 16 GB’lık dahili hafıza içeriyor. Ayrıca, hafıza kapasitesi, ek bir hafıza kartı aracılığı ile yükseltilebiliyor. Yeni model, son derece canlı ve net bir görüntü sağlamak amacıyla, 4.2 inç tam dokunmatik ekran ile en yeni piksel ve ekran teknolojilerini içeriyor. BlackBerry Z10′da bir HDMI çıkışı bulunuyor ve telefon üzerinden NFC (yakın alan iletişimi) teknolojisi aracılığı ile ödeme yapma ve veri alışverişi destekleniyor. Yeni BlackBerry Z10 akıllı telefonu ayrıca çıkarılabilir bataryaya sahip.

blackberry_10_webeyn
[Görsel kaynağı: Arslania.com]

TimeShift (Zaman Kaydırma) özelliği, BlackBerry Z10’da dikkat çeken özelliklerden birisi. Bu özellik, kalabalık bir grup fotoğrafındaki herkesi gözleri açık ve gülümserken fotoğraflayabilmenizi sağlayan bir kamera özelliği. Story Maker ise (Hikaye Yaratıcısı), fotoğrafları ve videoları, müzik ve çeşitli efektler ile harmanlayarak HD kalitesinde bir film yaratma ve onu anında paylaşma imkanı sağlıyor.

HTML5 için oldukça hızlı bir platform olan BlackBerry 10 işletim sisteminde geliştiricilere önem veriliyor. BlackBerry World’de 70.000 uygulama bulunuyor.

Son zamanlarda artık RIM adı yerine BlackBerry‘i kullanacaklarını açıklayan firma için yaşanan bu gelişmelerin sonucu ne olur, bekleyip görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.