Bilişim 500 Sonuçları AçıklandıDestek: Test Link
Kurumsal

İnterpromedya tarafından düzenlenen ve Türkiye’deki bilişim sektörüne ışık tutmayı amaçlayan Bilişim 500 araştırmasının sonuçları düzenlenen törenle açıklandı.

İnterpromedya tarafından bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen Bilişim 500 araştırmasının sonuçları, 25 Haziran’da Maslak TİM Center’da düzenlenen törenle açıklandı. Tören, başta Bilgi ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer olmak üzere Türkiye bilişim sektörünün önde gelen isimleri ve Türkiye’de bilişime yön veren şirketlerin temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Şirketlerin belgelerle onaylı net satış gelirlerine bağlı olarak cirolarına göre sıralandığı Bilişim 500, Türkiye’de ve yurtdışında Türkiye’deki bilişim sektörünün büyüklüğünü ortaya koyan referans niteliğinde bir araştırma olarak kabul ediliyor.

Listedeki 300 Şirket Yılı Büyümeyle Kapattı

Bilişim 500 sonuçlarına göre 300 şirketin 2013 yılını büyümeyle kapattığına dikkat çeken Göçe, yüzde 100’ün üzerinde büyüyen şirket sayısının 19, yüzde 50 ile 99 arasında büyüyen şirket sayısının 56 olduğunu söyledi. Göçe, ayrıca bu yıl sıralamaya ilk kez giren 74 şirketin 9’unun ilk 100’de kendine yer bulduğunu belirtti.

bilisim-500-odul-alanlar-2014-webeyn

Türkiye Bilişim Sektörü Yüzde 12 Büyüyecek

Bilişim 500 sonuçlarına göre Türkiye bilişim sektörünün önümüzdeki yıl yüzde 12 oranında büyüyeceği öngörülüyor. İnterpromedya Pazar Araştırma Grubu i-Research’ün pazar analizlerine göre kamu, finans ve telekom sektörünün hala en büyük satın almayı yapan sektörler olarak dikkat çekiyor.

Kurumsal tarafta veri depolama donanımı, felaket yönetimi, mobil uygulama, kurumsal kaynak planlaması, iş analitiği, sanallaştırma, veri güvenliği veri merkezi hizmetleri, büyüyen alanlar olarak öne çıkıyor.

Bilgi Teknolojilerinde Teknosa, İletişimde Türk Telekom Lider

15’inci Bilişim 500 araştırmasında gelen talepler doğrultusunda önemli bir yeniliğe imza attıklarını söyleyen Murat Göçe, araştırmada bu yıl ilk kez bilgi ve iletişim teknolojileri alanında sıralamanın ayrı olarak değerlendirildiğini söyledi.

Bilgi Teknolojileri ana kategorisinde ilk 3’e giren şirketler Teknosa, İndeks Bilgisayar ve Penta olarak sıralanırken, İletişim Teknolojileri ana kategorisinde ilk 3 sırayı Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone aldı.

Araştırma hakkında daha fazla bilgi için http://www.interpromedya.com.tr/ilk-500-sirket-yayini adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

    • Atakan Uslu

      Tüm detaylar ve tam liste İnterpromedya tarafından bir kitapçık halinde paylaşılıyor. İsteyenler tüm araştırmayı satın alabiliyor.

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.