Bilinmeyen Numaraları CIA Uygulaması İle ÖğreninDestek: Test Link
Nasıl Yapılır?

Bilgi: Teknoloji ile alakalı en yeni gelişmeleri okudunuz mu? Tıklayın.

Arayan numaranın kime ait olduğunu bilmiyorsanız, bunu CIA (Caller Identification App) ile kolayca öğrenebilirsiniz. Peki CIA uygulaması nasıl çalışıyor?

Adaffix adlı şirket tarafından geliştirilen bu uygulamanın çalışma mantığı oldukça basit.

CIA uygulamasını yükleyen kullanıcılar, uygulamaya girdiğinde karşılarına rehberi kopyalama izni isteyen bir uyarı çıkıyor. Kullanıcılar bu uyarıya izin verdiğinde CIA uygulaması rehberi kopyalıyor ve veritabanına kaydediyor. Uygulamayı yükleyip rehber izni veren kullanıcıların sayısı arttıkça veritabanı da numaralarla doluyor. Böylelikle yazdığınız numaranın kime ait olduğunu öğrenme olasılığınız daha yüksek oluyor. Rehberi kopyalanan kişiler, sorgulattığınız numaranın sahibini hangi isimle ve nasıl kaydettiyse, uygulama size o ismi çıkartıyor.

CIA-uygulamasi-webeyn-2

CIA uygulaması, artık pek çok kişi tarafından kullanıldığından dolayı yazdığınız numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz, yani doğru sonuç almanız çok yüksek bir ihtimal.

Uygulamayı yükledikten sonra rehber erişim izni vermeyi kabul etmeyebilir ve bilinmeyen numaraları öğrenmeye devam edebilirsiniz. Böyle bir hakkınızın olduğunu da belirtelim.

CIA uygulaması, ücretsiz olarak bilinmeyen numaraları öğrenme imkânı sunması sebebiyle birçok kişi için aslında önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Uygulamayı yükleyin ve birkaç numarayı sorgulatın. Büyük çoğunluğunun ya da hepsinin ismini vereceğini göreceksiniz. Yine de sonuç vermeyebilir elbette, her numara için aynı şey geçerli olmayabiliyor bazen.

CIA uygulamasının App Store bağlantısı için buraya, Google Play bağlantısı için ise buraya tıklamanız yeterli.

Geliştirici şirket Adaffix’in sağladığı bir imkân ile CIA uygulamasının veritabanından numaranızı silebiliyorsunuz. Dilerseniz buraya tıklayarak numaranızı yazdıktan sonra numaranızı veritabanından silebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Kadir

    Ben sadece bu program ile sadece bir kişinin rehberinde nasıl kayıtlıyım onu görmek istiyorum ( örneğin eşimin telefonunda hangi isim ile kayıtlıyım ) ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.