Bilgisayarınızı Misafirlere Karşı KilitleyinDestek: Test Link
Bilgisayar

Bilgisayarınızın siz yokken başkaları ya da misafirler tarafından açılması hoşunuza gitmiyor mu? Çeşitli yazılımlar ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kişisel olarak kullandığınız bilgisayarın siz yokken ya da herhangi bir zamanda açılıp kurcalanmasından hoşlanmayabilirsiniz. Herşey için bir yazılım varsa, elbette bunun için de var 🙂

Kid-Key-Lock
Kid-Key-Lock ile klavye veya farenizi kilitleyebilirsiniz. Bunun yanında, tercihinize göre herhangi birini veya klavyede ya da faredeki sadece istediğiniz tuşları bile kilitleyebilirsiniz.

KeyFreeze
Kullanışlı bir program olan KeyFreeze, fare ve klavyenizi kilitlemeye yarıyor. CTRL + ALT + DEL tuşlarına basmadan çalıştıramıyorsunuz.

Toddler Keys
Toddler Keys, küçük çocukların kullanımı kısıtlamak için hazırlanmış bir uygulama. Toddler Keys, fare ve klavyenizi kilitleyebiliyor. Diğerlerinden güzel olan yanı, fare ve klavyeyi yani her ikisinide kilitlerseniz ekranınız siyah oluyor ve sizin seçtiğiniz/tanımladığınız fotoğrafları ekranda gösteriyor. Ya da belirlediğiniz WAV dosyasını çalıyor.

Bilgisayarınızın siz yokken kullanımını önlemek için yapılmış basit uygulamalardan bazıları bunlar.. Siz bilgisayarınızın kullanımını engellemek için neler yapıyor, hangi yöntemleri deniyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.