“Benim İçin En Uygun Hosting Çeşidi Hangisidir?”Destek: Test Link
İnternet

“Benim İçin En Uygun Hosting Çeşidi Hangisidir” Diyenler İçin Yanıtladık!

Hosting (barındırma); bir web sitesinin verilerini, sayfalarını, dokümanlarını veya görsellerini içinde barındıran ve siteyi ziyaret eden kullanıcılar tarafından görüntülenmesini sağlayan sistemin adıdır. En basit tabiri ile bir barındırma alanıdır. Kullanıcı, web sitesinde paylaşmak istediği verileri barındırma alanına yükler. Web sitesi ise; internet sağlayıcısı aracılığı ile verileri bu alandan çekerek kullanıcılara gösterir. Barındırma hizmetleri firmalar tarafından sağlanmaktadır. Bir web sitesine sahip olmak isteyenlerin bu hizmetlerden faydalanmaları gerekir. Ancak kullanıcılar, öncelikle hangi barındırma çeşidini tercih etmeleri gerektiğine karar vermelidir.

Benim İçin En Uygun Hosting Çeşidi Hangisidir?

Sahip olduğunuz web sitesini maksimum verimle kullanabilmek için hangi barındırma çeşidinin seçileceği konusu elzemdir. Barındırma hizmeti sağlayan firmaların sunmuş olduğu birçok farklı seçenek mevcuttur. Bunlar; Linux, Windows, WordPress ve Radyo Hosting’dir. Kuracağınız sitenin özelliklerine, kullanacağınız yazılım diline ve bütçenize göre sizin için en uygun barındırma çeşidini aşağıda verilen bilgiler ışığında belirleyebilirsiniz.

Yazılımcıyı Özgür Bırakan Sistem: Linux Hosting

Dünyanın en çok kullanılan yazılım dillerinden birisi olan PHP ile %100 uyumlu olarak çalışır. Linux işletim sistemi tabanlı sunucular kullanılır ve açık kaynak kodlu bir sisteme sahiptir. Bu nedenle bu platform üzerinde oluşturulan kodlar diğer kullanıcılar tarafından görülebilir, incelenebilir ve değiştirilebilir. Böylece sistem yazılımcıyı özgür bırakır ve yazılım alanında gelişimi destekler. WordPress, Joomla, Opencart ve Drupal gibi içerik yönetim sistemlerini yüksek verimle çalıştırır. Ayrıca saldırılara karşı oldukça güçlü bir savunma alt yapısı vardır ve uptime oranı çok yüksektir. MySQL veri tabanı ile uygun bir şekilde çalışır. Windows’a göre daha ucuzdur.

Kodlarınızı Koruyan Sistem: Windows Hosting

Windows temelli yazılım dilleri; ASP, ASP.NET ve ayrıca HTML yazılım dili ile mükemmel uyum içerisinde çalışır. Windows işletim sistemi tabanlı sunucular kullanılır. ASP yazılım dili kullanılarak oluşturulmuş olan sitelerde kaynak kodlarını görmek mümkün değildir. Bu sayede kodlarınızın güvenliği sağlanır. Basit düzeyde PHP yazılım dili kullanılarak yazılmış olan uygulamaları yayınlayabilir ancak PHP yazılım diliyle tam verimli bir şekilde çalışmaz. MSSQL veri tabanı ile uyumlu bir şekilde çalışır. Linux’a göre pahalı ve maliyetlidir. Windows sunucular da Linux sunucular gibi Java, Flash ve Javascript gibi dilleri desteklemektedir.

Kolaylığın Yeni Adı: WordPress Hosting

WordPress; birçok e-ticaret, blog ve kişisel web sitesinin kurulumunu ve yönetimini sağlayan, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir uygulamadır. WordPress web hosting; aslında Linux Hosting’in bir çeşididir. Ancak farklı olarak; satın alındığında içerisinde WordPress kurulu bir şekilde teslim edilmektedir. Aynı zamanda sunucu, WordPress veri tabanına göre özel olarak yapılandırılmaktadır. Böylece WordPress’i nasıl kuracağını bilmeyen veya WordPress kurulumu ile zaman harcamak istemeyen kullanıcılar için kolaylık sağlamaktadır.

Barındırma Hizmeti Almak İçin Neden Güzel Hosting’i Seçmeliyim?

Uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren, kalitesini ispatlamış, sektöründe öncü bir markadır.
Web sitenizde yaşanabilecek olası bir veri kaybını önlemek için düzenli aralıklarla sitenizin verilerini yedeklemektedir.

Hızlı ve sorunsuz bir web sitesine sahip olmak isteyenler için; yüksek kapasiteye ve hıza sahip sunucuları ve tecrübeli ekibi ile %99 uptime garantisi vermektedir.

7/24 sağladığı teknik destek ile satış sonrası hizmetlerde de Türkiye’nin en iyi hosting firması Güzel Hosting’dir.
Her bütçeye uygun Basit, Ekonomi ve Limitsiz gibi paketleriyle sunmuş olduğu hosting fiyatları, müşterilerini daima memnun etmektedir. Ayrıca sunmuş olduğu farklı ödeme seçenekleri ile sizlere ödeme kolaylığı tanımaktadır.

Siz de kusursuz bir barındırma hizmeti almak istiyorsanız, Güzel Hosting’in web sitesini ziyaret ederek kendinize en uygun paketi seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.