AveaLabs Kuluçka Merkezi Yeni Girişimcilerini BekliyorDestek: Test Link
İnternet

Avea

2013 mezunlarını veren AveaLabs Kuluçka Merkezi, yeni girişimcilerini bekliyor.

AveaLabs Kuluçka Merkezi, projelerini hayata geçirmek, kendi işinin sahibi olmak isteyen genç girişimcilere kapılarını ikinci kez açılıyor. 15 Temmuz’a kadar avealabs.com adresinden online başvuru yapacak girişimciler arasında gerçekleştirilecek değerlendirme sonucu belirlenecek proje sahipleri, alanında Türkiye’nin ilk ve tek lisanslı Ar-Ge merkezinin iletişim altyapısına ve test laboratuvarlarına erişebilecek ve AveaLabs’in ofis olanaklarından da yararlanabilecekler.

2011 yılında kurulan ve ilk mezunlarını Haziran 2013 itibariyle vermeye başlayan AveaLabs Kuluçka Merkezi, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe şirket kurmak ve işlerini büyütmek isteyen genç girişimcilere altyapı ve pazarlama kanallarını açmanın yanı sıra projelerini büyütüp geliştirebilecekleri bir ekosistem sunuyor.

Başvuruların 15 Temmuz tarihine kadar online olarak alınacağı AveaLabs Kuluçka Merkezi’ne; yapılacak değerlendirme sonrasında kabul edilen girişimciler, Avea’nın internet ve intranet altyapısını kullanmanın yanı sıra test laboratuvarlarından yararlanırken; teknik ve ticari mentörlük alabilecek ve pek çok ayrıcalıklı imkana da sahip olacak.

İş planları ve performanslarına göre 6 ila 18 aylık bir süre boyunca AveaLabs tarafından sunulan ayrıcalıklardan yararlanabilecek olan girişimciler, Avea’nın Ar-Ge iş ortağı olup birlikte ortak Ar-Ge projeleri gerçekleştirme imkanına da sahip olacaklar.

AveaLabs Kuluçka Merkezi’ne kabul edilen ilk grupta yer alan Linxa, Intellica, Havooz, Bayt ve Crenno şirketleri 18 ay boyunca toplam 9 proje üzerinde çalıştı. AveaLabs Kuluçka Merkezi‘nin genç girişimci şirketlerinden Havooz, Google, Amazon ve Facebook gibi firmaların kullandığı Hadoop tabanlı yüksek çapta veri işleme kapasiteli teknolojiyi, Türkiye‘de ilk kez yerli kaynak kullanarak geliştirdi.

Intellica ise Avea ile birlikte geliştirmekte olduğu “Complex Event Processing” (karmaşık olay işleme) platformuyla kampanya yönetimini etkin bir hale getirirken; Linxa firması tarafından geliştirilen uygulama ile uluslararası trafik rotalama ürünlerinin optimizasyonu sağlanarak yine önemli bir ilke imza atıldı.

AveaLabs Kuluçka Merkezi’nin yeni döneminde yer alarak, hayallerine bir adım daha yaklaşmak isteyen girişimci adayları, 15 Temmuz tarihine kadar www.avealabs.com adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilecek.

Avea Kuluçka Merkezi Hakkında:

Ar-Ge yatırımlarına 2010 yılı Mayıs ayından bu yana 80 Milyon TL’den fazla bütçe ayıran Avea, toplam 1.700m2’lik alan üzerine kurulu Ar-Ge Merkezi’nde, Türkiye için 21. yüzyılın yenilikçi teknolojilerini geliştiriyor. AveaLabs yapısı altında, telekom sektöründeki genç girişimcilere bir destek ekosistemi yaratmak adına 2011 yılında hayata geçirilen AveaLabs Kuluçka Merkezi, özel sektörde bu anlamda bir ilki teşkil ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.