Avea 10. Yılında 10. İlindeki Çağrı Merkezini AçtıDestek: Test Link
Kurumsal

Avea, AssisTT işbirliğiyle 10’uncu ilindeki çağrı merkezi yatırımını Ermenek’te gerçekleştirdi.

Avea, başta çağrı merkezi olmak üzere pazarlama, sosyal medya gibi alanlarda da çözüm sunan bir ‘müşteri irtibat noktası’ olarak hizmet veren AssisTT ile güçbirliği yaparak Anadolu’ya yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

AssisTT’in Avea’ya hizmet vermek üzere hayata geçirdiği yeni çağrı merkezi, Ermenek’te (Karaman) geniş katılımlı bir törenle açıldı.

Avea CEO’su Erkan Akdemir ve AssisTT CEO’su Ali Dülgeroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ermenek Çağrı Merkezi’nin açılışı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman Valisi Murat Koca, Ermenek Kaymakamı Eyyüp Güngör ile Avea genel müdür yardımcılarının katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Ermenek Çağrı Merkezi, sağlayacağı istihdam ve oluşturacağı ekosistemle Karaman’ın ve Ermenek’in ekonomik kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan: “Ülkemizde çağrı merkezleri 70 binin üzerinde çalışanıyla dev bir sektör haline geldi”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünya genelinde 374 milyar doların üzerinde bir pazar büyüklüğüne sahip olan çağrı merkezi sektöründe 10 milyonu aşkın kişinin istihdam edildiğine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizde özellikle son 10 yılda büyük bir gelişme gösteren çağrı merkezleri, 2.8 milyar liralık pazar hacmi ve 70 binin üzerinde çalışanıyla dev bir sektör haline geldi ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan en stratejik sektörlerden biri oldu. Hatta, çağrı merkezleri şu anda Anadolu ekonomisinde yıllık ortalama 500 milyon TL değer yaratıyor. İnanıyorum ki, dünyanın geleceği bacasız fabrikalarda, yani bilişim sektöründe.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.