Avea, Uluslararası Mobil Uygulama Yarışması Appsters’ın finalinde



Destek: Test Link
Mobil Dünya

Avea, akıllı telefon sahipleri olmak üzere müşterilerine daha iyi bir cihaz ve servis performansı sunmak üzere geçtiğimiz yıl Motive ServiceView platformu üzerinden hayata geçirdiği mobil uygulamasıyla uluslararası mobil uygulama yarışması ‘Appsters’da finale kaldı.

Avea’nın uzaktan cihaz yönetimi sağlayan Mobil Uzaktan Kontrol uygulaması, 450 uygulamanın başvurduğu Best IoT development 2014 kategorisinde finale kalan 4 uygulamadan biri oldu. Türkiye’den yarışmaya katılan ve tek finalist olan Avea 2012 yılında, depremde enkaz altında kalanların yerini tespit ederek can kaybını önlemeye yönelik olarak Avealabs’te geliştirdiği “Orada Kimse Var mı?” uygulamasıyla, aynı yarışmada finalde yer almıştı.

Global mobil uygulama pazarı oyuncularını buluşturan ve mobil uygulama ekosistemi içerisinde yer alan 12 binin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan etkinlik kapsamında yapılacak ödül töreni 12-13 Kasım 2014 tarihlerinde, Londra’da düzenlenecek ve kazanan uygulamalar açıklanacak.

Mobil Uzaktan Kontrol Uygulaması başta Avea inTouch markalı akıllı cihazlar olmak üzere; Symbian, işletim sistemi uygun durumdaki Blackberry, Android işletim sistemi kullanan ve OS versiyonu uygun Sony Xperia ve Samsung cihazların uzaktan yönetimini sağlıyor.

Avea, Alcatel-Lucent tarafından geliştirilen uzaktan cihaz yönetimi teknolojisi Motive ServiceView platformu ile müşterilerine daha iyi bir cihaz ve servis performansı deneyimi sunarken; sorunların müşteri hizmetleri tarafından, o an müşterinin yanındaymış gibi hızlı bir şekilde çözülmesini sağlıyor.

Ayrıca sorunların ortaya çıkmasını önlemek için otomatik olarak ve uzaktan cihaz güncellemesini gerçekleştirebilen Motive ServiceView; müşteri hizmetlerine çağrı geldiğinde, müşteri temsilcisine abonenin tüm uçtan uca şebeke faaliyeti, mobil cihazı ve uygulamaları dahil olmak üzere müşteri hakkında kapsamlı bilgi sağlıyor. Böylece, sorunlar geçmişe kıyasla çok daha hızlı bir şekilde çözülebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.